Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość e...l

Czy warto iść do ortodonty i założyć aparat ortodontyczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Happner

Zdecydowanie warto. Na stronie opisane są zalety takiego rozwiązania
http://markemed.com.pl/co-warto-wiedziec-o-aparatach-ortodontycznych/
Nie tylko względy estetyczne należy brać pod uwagę rozważając nałożenie aparatu. Koniecznie do ortodonty powinny się zgłosić osoby, które zaobserwują u siebie np. ścieranie się zębów, odsłanianie się szyjek zębowych czy nawet zgrzytanie.
Nie ma również wieku od którego można założyc sobie aparat. Aparat ortodontyczny mogą nosić w zasadzie osoby w każdym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ddalin

Wada zgryzu może się w przyszłości pogłębić, więc ortodonta to obowiązek. Jeżeli mieszkacie w Lublinie to wybierzcie się do centrum stomatologicznego http://new-dent.pl/ Tam zajmują się ortodoncją i robią to bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ala09

Zależy od przypadku, ja założyłam aparat z powodu kompleksów i dla mnie to nowa jakość funkcjonowania. No i znajdź dobrego specjalistę, ja robiłam aparat w Tychach w Dental Care

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamila230

Ja się zdecydowałam na założenie aparatu, bo widziałam, że jest coraz gorzej i zęby się wykrzywiają. Winne były może po części ósemki... W każdym razie poszłam do ortodonty i po konsultacji podjęłam decyzję o aparacie. Nie żałuję. Wyglądam dużo lepiej :) Aparat wkrótce zdejmę. A leczę się u dr Anny Hille Padalis w klinice LUXDENTICA, to świetna specjalistka i wspaniała klinika, najlepsza w Krakowie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aerna

Jeżeli rozglądacie się za sprawdzonym gabinetem ortodontycznym na terenie Wrocławia to polecam wam https://ortodontawroclaw.com.pl/ Sama się przed tym wahałam jednak pójście do ortodonty było świetną decyzją. Teraz mam proste zęby i piękny uśmiech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sema35

Warto, warto:) Ja się zabrałam za leczenie w sumie jako dorosła osoba, ale krzywe zęby zawsze były moim dużym kompleksem. Niestety wcześniej nie było takich możliwości, aby się tym zająć. Teraz już jestem na półmetku leczenia, jestem pacjentką dr Borzymowskiej-Sawickiej w Rock Your Smile. Ząbki zaczynają się ładnie układać:) Już nie mogę się doczekać finalnego efektu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość fertil

Oczywiście że warto. Lepiej mieć proste zęby i uniknąć problemów w przyszłości. Jeżeli mieszkacie w okolicach Lublina to polecam wam http://citydent.lublin.pl/ Tam pracują specjaliści od ortodoncji, na których można polegać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MagiKaL

pewnie, że warto. Lepiej zrobić za młodu niż później się wstydzić... ja prostowałem w Luxmedzie w Lublinie, mogę polecić dobrego specjaliste jak coś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maria1962

oczywiście, lepiej zadbać o wygląd zębów już teraz, ja szczerze moge polecić gabinet lux med, w którym sama prostowałam swoje zęby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aloha34

Ja właśnie planuję iść założyć aparat, bo mam krzywe zęby i zawsze był to mój kompleks. Czas się z nim rozprawić :) Na ten moment rozważam głównie centrum ortodontyczne Rock Your Smile na Odkrytej, nie wiem jeszcze tylko, czy dr Chruściel czy dr Teodorczyk wybrać... Obie mają świetne opinie, więc wybór trudny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rozzme

Zdecydowanie warto z uwagi na to, ze krzywy zgryz to nie jest problem jedynie natury kosmetycznej ale jest to problem natury zdrowotnej.
Warto jednak pamiętać, by przed założeniem stałego aparatu zadbać o leczenie i sprawdzenie kondycji zębów. W przeciwnym wypadku korekcja zgryzu może nie przynieść pożądanego rezultatu.

Leczenie zebów podczas gdy ma się aparat bywa problematyczne. Polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://glos24.pl/glos24/wiecej-na-glos24/zdrowie-i-uroda/wiadomosci/item/18367-ortodoncja-postaw-na-piekny-i-zdrowy-usmiech

Na stronie są opisane wszystkie rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość monika418

jak najbardziej, najlepiej jak najprędzej, moge ci szczerze polecic gabinet lux med, w ktorym sama prostowałałam swoje zęby i jestem naprawde zadowolona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malinka44

Uważam, że na założenie aparatu ortodontycznego nigdy nie jest za późno. Moje leczenie w Katowicach prowadzi doktor Hornik-Pietrzyk która specjalizuje się w ortodoncji i przyjmuje w swoim gabinecie przy Słowackiego. Rezultaty szybko widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość żab89

O zęby warto dbać w każdym wieku, im wcześniej tym lepiej. Ja chodzę do tego gabinetu https://centrum-ortodontyczne.pl do dr Chruściel. Bardzo polecam wizytę u ortodonty, nawet celem konsultacji i poznania możliwych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Orzechowa

Ja polecam Varsovia Detnal. Warto założyć aparat, bo to jak wiele osób pisało nie tylko estetyka, ale i zdrowie. No i warto poszukać sprawdzonego gabinetu, bo to wbrew pozorom bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość amnezka

Mogę polecić centrum ortodontyczne Rock Your Smile w Warszawie i dr Krakowiak, ja u niej leczę swoje zęby. Stan wyjściowy okropny, krzywe zęby strasznie. Po pół roku już duża zmiana, czekam na efekt docelowy :) Pani doktor to przemiła i bardzo kompetentna osoba, idziemy w dobrym kierunku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość endrju77

Bardzo dużo jest pozytywnych opinii o centrum ortodontycznym Rock Your Smile. Koleżanki córka tam się też leczy i również sobie chwalą. Któregoś konkretnego lekarza warto wybrać? Dodam że jestem dość dorosły :) I chętnie nosiłbym aparat który nie będzie się rzucał w oczy. Wiem że dbanie o zęby to żaden wstyd ale z uwagi na pracę nie chcę epatować za bardzo tym aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość wandzialina

A ja z waszego polecenia w końcu się zdecydowałam na aparat :). Już mam założony i czuję, że działa, dopiero się przyzwyczajam, ale przyznam, że pani Hornik-Pietrzyk z Katowic www.ortodonta-katowice.eu pracuje świetnie, a ludzie z gabinetu super mili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zebkowska

Jej! Fajnie, że mamy taką moc i kolejne osoby decydują się na aparat. Ja swój już zdjęłam, robiłam w FamiDental w Oławie. Spotkałam się tam z niezwykłą uprzejmością, bardzo przyjazną atmosferą i bardzo dobrą opieką dentystyczną. Z aparatu nic nie odpadało, cały czas dobrze się sprawował i teraz mam już proste zęby :), polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gamlarkana

Wiem, że teraz założyłabym na obydwa łuki aparat lingwalny - raz ze względu na szybkość działania, dwa ze względu na estetykę - żadne kolacje firmowe/towarzyskie nie stanowią dla mnie problemu w przypadku górnego łuku - nic nie widać. W przypadku apartu kosmetycznego muszę jednak pamiętać, że np.: szpinak nie jest jego przyjacielem.
Tak czy inaczej warto bo różnica jest spora na plus:
https://www.ekobiety.pl/stloczenia-zebow-pomoze-dobry-ortodonta/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość oplk

Opłaca się, sama miałam zakładany w DS DENTAL STUDIO w Otwocku http://www.ds-dentalstudio.pl/ i nie żałuję. Nie sądziłam, ze moje zęby mogą być kiedykolwiek proste i, że będą wyglądały tak dobrze, mają tam świetną opiekę i działają cuda, polecam serdecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marinka

Ja szukam ortodonty w Poznaniu, jest tam koło mojego domu gabinet Rock Your Smile, dokładnie przy Norwida. Ta klinika cieszy się świetnymi opiniami, ktoś z Was może chodzi do nich wlaśnie w Poznaniu i może powiedzieć, jakie ma wrażenia? Bo opinie bardzo zachęcające. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...