Skocz do zawartości
Forum

Wybór przyszłej szkoły.


Gość Unicorn

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przepraszam, że tutaj ale nie wiem gdzie indziej mogłabym uzyskać dobra odpowiedź. Za niedługo będziemy musieli już wybierać w szkole jakie przedmioty chcemy zdawać rozszerzone. A więc tu moje pytanie. Jesli chcę zostać psychologiem, potem ukierunkowac na psychologię kliniczna to jakie przedmioty muszę mieć zaliczone na maturze? Czy ktoś tutaj z ekspertów mógłby pomodz? Albo moze ktos z czytelników ma w swojej rodzinie, może w znajomych osobę która studiuje bądź studiowała psychologię? Jeśli tak to na jakiej uczelni oraz jakie przedmioty były brane pod uwagę z matury rozszerzonej? ... może dodam że w mojej szkole mam rozszerzony wos i chemię. Bardzo liczę na odpowiedź;)

Odnośnik do komentarza

Nie odpowiem Ci wprost, bo może sprobujesz być bardziej samodzielny. Jak chcesz iśc na psychologie to wyświetl sobie uczelnie, na ktore chciałbyś aplikować , interesujący Cię wydział i sprawa z głowy- przeczytasz jakimi przedmiotami z matury się chwalisz..

W ten sposób możesz sobie wyświetlić inny alternatywny kierunek studiów na różnych uczelniach i na nim poznać też wymagania co do przedmiotow uczelni. Chyba nic sie nie zmienilo i można za odpowiednią oplatą wysyłać swoje papiery do kilku uczelni to sobie sprawdż te, które Ciebie interesują.

A ta psychologia to już taka bardzo przemyślana jest? Tak z pozoru jest to kierunek od wielu lat bardzo "w modzie", ale chyba nadal trudno po nim o pracę. Rodzi się w ten sposób frustracja ,tyle lat się uczylem, staralem a nikt mnie nie chce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o psychologię, studiowałam na UMCS-ie. Przedmioty, które wówczas (i teraz podejrzewam, że również) brano pod uwagę w czasie rekrutacji, to: język polski na poziomie rozszerzonym, język obcy nowożytny i jeden z wybranych przedmiotów - biologia, historia lub matematyka. Każda z uczelni jednak może ustalić sobie nieco inne wytyczne. Najlepiej czytać na stronie wybranej uczelni, na której chciałabyś studiować, jakie stawia wymagania przyszłym studentom psychologii. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...