Skocz do zawartości
Forum

Depresja


Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam u siebie depresję. Zanim zacznę dodam ,że miałem dziecięce porażenie mózgowe (padaczka ukryta od 2 roku życia zero napadów oraz zez w lewym oku. Odkąd pamiętam zawsze byłem gdzie dalej myślami. Może to jest spowodowane po części sytuacją rodzinną (moja Mama zmarła kiedy miałem 11 lat). Pamiętam ,że w czasach gimnazjum robiłem z siebie idiotę (byłem klasowym błaznem) ale wtedy czułem się w miarę dobrze oraz miałem dobre kontakty z dziewczynami. Być może dlatego, że nie wszystko widziałem tak jak teraz (ludzie się ze mnie wyśmiewali). Kiedy poszedłem do szkoły średniej problem zaczął narastać już wtedy widziałem jak większość osób się na mnie patrzą,chociaż nie wszyscy (osoby które znałem). To sprawiło ,że czułem się coraz gorzej od innych ,a także czułem i czuje nadal coraz większą nienawiść do siebie. Zacząłem słuchać tylko i wyłącznie dramatycznej muzyki, która opisywała mój stan emocjonalny. Nawet zadałem sobie nieraz pewne pytanie 'Co miała na celu jakaś siła wyższa stawiając na moją egzystencję ?' Znalazłem pasję zacząłem pisać smutne teksty rymowane po angielsku.
Przykład :
Thinkin' back to go inside
And get the knowledge of that ride
Take every smile of there
And hear some kinda voice of heart
That's never the same

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie jesteś pewny to idź z tym do specjalisty, na pewno dostaniesz pomoc i wsparcie. Nikt się na Ciebie tam nie będzie krzywo patrzył a inni nie muszą wiedzieć, że tam chodzisz. Pewnie w myślach powiesz "Łatwo Ci mówić". Tak łatwo mi mówić bo sama to zrobiłam bo pod względem psychicznym byłam wrakiem a dzięki temu, że tam poszłam widzę świat w innych barwach i jest mi o wiele łatwiej żyć.

Odnośnik do komentarza

Super, że znalazłeś pasje. Pisz, to przyniesie ulgę i da satysfakcje. Z czasem sięgniesz wyżyn i kto wie, może zaowocuje.
Depresja to straszna choroba, myślę, że sam możesz sobie nie poradzić. Poszukaj profesjonalnej pomocy. I staraj się nie zaniechać wyrażania siebie i swojego stanu poprzez pisanie. Różne hobby pomagają oderwać się od negatywnego myślenia.

Odnośnik do komentarza

Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy i stwierdzić, czy masz depresję, czy nie. Jeśli podejrzewasz, że jest coś nie tak, że Twoje samopoczucie pogarsza się, powinieneś skonsultować się ze specjalistą, który będzie miał możliwość postawienia rzetelnej diagnozy. Nie zniechęcam Cię do pisania tekstów czy wierszy, bo jest to jakaś Twoja forma ekspresji. Niemniej jednak uważam, że warto, byś porozmawiał z fachowcem o Twoim obniżonym nastroju. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...