Skocz do zawartości
Forum

Skręcenie stawu skokowego


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dotyczace skrecenia stawu skokowego. Mianowicie skrecilem 5 grudnia tydzien gips lezenie zero chodzenie tylko o kulach po 7 dniach wizyta gips sciagniety lekarz zlecil orteze drugi tydzien w ortezie zero chodzenia noga w gorze po 14 dniach od skrecenia kolejna wizyta, okazalo sie iz mialem za mocno scisnieta orteze i zrobilem rany na stopie co wyklacza rehabilitacje kolejny tydzien rowniez zero chodzenia lezenie i zmiana opatrunku. Dzis mija miesiac i 5 dnichodzebez kulalekulej

Odnośnik do komentarza

Wlasnie mi sie nie zmiescilo...
Ile czasu jeszcze mam sie z tym borykac kostka lekko opuchnieta zostala lekarz co pojde to tylko kaze przyjsc za tydzien i ani mi nie odpowie z sensem ani nic dlaczego nie moge rehabilitowac nogi przez rane ? Co to ma wspolnego? Pod koniec stycznia musze wrocic do pracy bedzie to w sumie dwa miesiace rekonwalescencji nogi o ile dobrze czytalem opuchlizna zostaje jeszcze na jakis czas? Nie mam siniakow i zero bolu przez caly ten okres.

Odnośnik do komentarza

Obrzęk trochę hamuje ,po drugie za długo stopa nie była obciążana przez co , kolokwialnie mówiąc, zastygła,
przy bezruchu mięśnie osłabiają się ,zanikają.

To faktycznie przydałaby się rehabilitacja,bo to już za długo trwa,jedynym wyjściem będzie zmiana lekarza,
najlepiej prywatnie wybierz się do innego ortopedy,da Ci skierowanie,a i tak będziesz musiał je mieć prywatnie,bo na NFZ nawet na cito ,trzeba czekać z miesiąc,jak nie więcej,zależy gdzie i na co.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak długo noga dojdzie do normy i jaką masz pracę ,nie wiemy też jaki miałeś stopień skręcenia,
ale tu dochodzimy do paradoksu,
bo praktycznie nie możesz iść do pracy przed zakończeniem leczenia , powinieneś mieć podpisaną zdolność ,jak długo chorujesz.
W każdym razie idź do innego lekarza ,zobaczysz co powie.

Wpisz wyszukiwarkę ,fizjoterapia po skręceniu stawu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Miałeś naderwanie więzadeł i pewnie dlatego lekarz kazał tak oszczędzać staw,
ale wg mnie,powinieneś już mieć wdrożoną fizjoterapię,choć lekarzem nie jestem ,dlatego sugerują Ci wizytę u innego lekarza,choć wydaje mi się ,że obecny lekarz na tej wizycie co będziesz ,też ją zapisze ,poczekaj jeszcze do wizyty i powiedz ,że chciałbyś z początkiem lutego iść do pracy,
jakbyś mógł połączyć rehabilitację z pracą to pracuj ,uważaj na stopę ,noś buty za kostkę ,po takich urazach stopa potrafi sama się wykręcać ,jak masz taką pracę "chodzoną" ,to staw sam też się będzie rehabilitował,pozostaje pytanie czy dasz radę fizycznie,ile masz tego chodzenia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Matko jedyna!! Co to za lekarz??!! Ty od niego uciekaj i idź gdzieś indziej. Szczerze powiedziawszy nie często lekarz zleca zastrzyki p/zakrzepowe przy skręceniu stawu skokowego. Tobie zlecił z tego względu, że wsadził ci nogę w gips (po co??!!) ale aż 30?????
Chyba z raz zdarzył mi się pacjent, który miał skręcona kostkę wsadzoną w gips na dwa tygodnie, potem orteza... to była najbardziej powikłana skręcona kostka, jaką widziałam.
Aktualnie mam pacjenta 18latka po skręceniu kostki w sobotę, a w najbliższą sobotę ma swoją studniówkę i ma zamiar ją całą przetańczyć. Nosi jedynie opaskę elastyczną.

Ja nie wiem, czy my żyjemy w średniowieczu.....?? Że pacjent - przeciętny człowiek nie słyszał o rehabilitacji, to chyba jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Ale żeby lekarz - osoba z wyższym wykształceniem medycznym nie miała pojęcia o rehabilitacji, to tego pojąć nie mogę.

Rada dla ciebie: zmień lekarza i to jak najszybciej. Znajdź dobrego prywatnego fizjoterapeutę. Zbieraj wszystkie faktury z prywatnych wizyt + zliczaj koszty dojazdów. To wszystko przyda się do ubezpieczenia.

Przepraszam, że tak emocjonalnie do tego podeszłam, ale nie mogę wytrzymać z tym lekarskim ciemnogrodem. I weź tu zaufaj lekarzowi........

Odnośnik do komentarza

W sumie to najważniejsze jest chodzenie i ćwiczenia,a te znajdziesz też w necie, do tego jakby dał Ci jakieś skierowania na zabiegi,to byś je zrobił prywatnie,żeby nie czekać w kolejce.
Ewentualnie można wybrać się do fizjoterapeuty,przyjmują prywatnie i na NFZ w przychodniach,koszt wizyty w granicach 50 zł.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Juz dzwonilem do fizjoterapii i dowiedzialem sie ze lekarz musi mi dac skierowanie jakby jakie mam miec robione cwiczenia czy tez lasery czy inne cuda chyba ze bym chcial prywatnie to tez maja lekarza i on ocenie co za cwiczenia sa potrzebne poczekam do wtorku powiem zeby mi zalecil jakies cwiczenia a koszt prywatnie nie jest duzo bo lasery 7zl cos tam 15 zl cwiczenie indywidualne 35zl najdroższe wiec od przyszlego tygodnie zaczynam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...