Skocz do zawartości
Forum

Sine usta i końcówki palców przy zbyt dużej ilości białka w moczu


Gość anioł-96

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne może do tego, że mam już prawie 15 lat i przy wzroście ok. 165m waże 47,5 kg.
Tak na prawde to nigdy nie byłam gruba ale faktem jest to że zawsze pragnełam być chudsza. Przez ostatni rok schudłam z wagi 56 kg właśnie do ok. 47 kg. Ostatnio zaułważyłam u siebie sine usta oraz końcówki palców, do tego w badaniach moczu wyszło za dużo białka w moczu. Muszę się przyznać, że początki mojego odchudzania wyglądały marnie więc postanowiłam spróbować z wymiotowaniem. Zdawałam sobie sprawe z konsekwencji więc unówiłam się sama ze sobą że zrobie to tylko 10 razy gdy przesadze z jedzeniem. Niestety wyrwało mi się to trochę z pod kontroli i teraz średnio 1 raz dziennie muszę chodzić do toalety. Do tego zaułważyłam u siebie, że nawet jeśli coś zjem bez chęci zwrócenia to czasami wystarczy że pochyle się nad deską i część jedzenia po prostu mi się tak jakby odbija. Ostatni raz miałam okres jakoś tak na początku zimy napewno chwile przed feriami. Zaczynam sama się siebie bać bo nie jestem pewna do czego jestem zdolna gdy zobacze 50 kg na wadze. Naprawde nie wiem co robić nie chcę mówić o tym rodzicom chce dać sobie sama z tym rede. Czy jest to możliwe. Co powinnam teraz zrobić? Do kąd się udać?

Odnośnik do komentarza

Cierpisz na bulimię i musisz jak najszybciej zgłosić się do poradni leczącej zaburzenia odżywiania.Twoja waga jest zbyt niska w stosunku do Twojego wzrostu, dlatego nie powinnaś podejmować żadnych prób odchudzania się. Prowokowanie wymiotów może prowadzić do najróżniejszych komplikacji między innymi: Najczęstszym są zaburzenia równowagi elektrolitów - w szczególności hipokaliemia, która może z kolei doprowadzić do arytmii, wstrząsów kardiogennych, zawału mięśnia sercowego oraz osłabienia siły mięśniowej, niski poziom wolnych jonów wapnia (zaburzenia krzepnięcia, osłabienie kości i zębów, zaburzenia przewodnictwa impulsów nerwowych, zwiększenie ryzyka osteoporozy) i chloru (zaburzenia gospodarki wodnej i procesu trawienia). Innymi bardzo groźnymi konsekwencjami prowokowania wymiotów są: krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego, rozciągnięcie żołądka, perforacja żołądka, zaparcia (zależność metabolizmu od środków przeczyszczających), wrzody żołądka i dwunastnicy zapalenie trzustki, zaburzenie cyklu menstruacyjnego, aż do całkowitego ustania miesiączki. Przy gwałtownych wymiotach może dojść do pęknięcia przełyku lub żołądka. Za najbardziej poważnym skutkiem wymiotowania uznaje się nowotwór krtani lub przełyku.To tylko cześć skutków, które mogą Cię spotkać. Pamiętaj, że zaburzenia gospodarki elektrolitami wpływają na wiele narządów w tym także na nerki. Radzę jak najszybszy kontakt z psychologiem oraz wizytę w poradni leczenia zaburzeń odżywiania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...