Skocz do zawartości
Forum

Zlewne poty które pojawiły się nagle, co może być przyczyną?


jagoda21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam 21 lat i pewien problem. Nigdy nie miałam kłopotów z potliwością, owszem w okresie dojrzewania pociłam się dość mocno pod pachami ale z wiekiem minęło.
Mój problem zaczął się ok.15 dni temu. Z dnia na dzień ( w przeciągu 2-3 dni) zaczęło się dosłownie ze mnie lać. Pot występuje mi praktycznie na całe ciało: na plecach, na twarzy szyi i klatce piersiowej pod pachami. Koszulkę zmieniam co kilka godzin bo jest po prostu mokra, nawet teraz siedząc w pokoju o temperaturze 18.5 stopnia jestem spocona jak szczur. Innych dolegliwości nie mam nie czuję zmęczenia, osłabienia, po prostu ciągle leje się ze mnie pot i pomimo iż robi się coraz zimniej pocę się coraz gorzej.
Wybrałam się do lekarza rodzinnego, zrobiłam podstawową morfologię wszystko jest ok. Zamówiłam prywatną wizytę u endokrynologa wraz z badaniem tarczycy, hormony są jak najbardziej w porządku, badałam glikemię też jest w normie. Hormony płciowe badałam podczas rutynowej kontroli u ginekologa pod koniec października, wszystko było w normie.
Co jeszcze mogło spowodować taką zlewną potliwość? Do jakich lekarzy się udać? Jakie schorzenia należy jeszcze wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza

To niekoniecznie muszą być jakieś schorzenia. Często dzieje się tak z przyczyn hormonalnych. Badania hormonów płciowych nic tutaj nie wykażą, bo zależne jest to od ich poziomu w danej fazie cyklu. Ja na przykład często mam takie zlewne poty na kilka dni przed okresem, ale nie w każdym cyklu mi one dokuczają. Poza tym może to być też objaw zbliżającej się infekcji. Jeśli zaraziłaś się jakimś wirusem (np grypa, zapalenie oskrzeli, czy zatok) to zanim choroba Cię porządnie "rozbije" możesz mieć takie poty kilka dni. Znam to z autopsji :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...