Skocz do zawartości
Forum

Zajście w ciążę w pierwszym tygodniu po aborcji?


Gość joannalilia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joannalilia

Usunelam dziecko, moj partner niedowiedzial sie ze wogole bylam w ciazy, drecza mnie sumienie lecz nie jestem pewna czy wszystko bylo by dobrze gdybym tego nie zrobila. mam juz jedno dziecko.
ukrylam to .. a lekarz ktory wykonywal aborcje powiedzial ze tabletki anty moge otrzymac po 2 tyg od zabiegu i do tego czasu nie moge tez wspolzyc z partnerem. po tygodniu czasu stalo sie, po tego typu aborcji krwawienie wstepuje jeden dzien (metoda wysysania czy cos takiego) a ja niemialam serca powiedziec co zrobilam, teraz sie boje ze zajde znowu, a na tabletki musze czekac jeszcze niecaly tydzien. niewiem co robic juz sama prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Gość joannalilia

dziekuje za odpowiedz, wiem nie bylo to zbyt rozwazne, robilam dzisiaj test ciazowy i wyszedl pozytywnie niewiem jak to jest mozliwe, (czytalam inne porady i pisze tam ze do dwoch tygodni po zabiegach lub poronieniu niema mozliwosci zajsc w ciaze) na jutro mam termin do ginekologa. Ja osobiscie mysle ze to nie bylo mozliwe zebym zaszla moze jest teraz cos nie tak zwlaszcza ze od 3dni bralam tabletki.

Odnośnik do komentarza

a nie możesz po prostu powstrzymac się od seksu te 2 tygodnie albo stosować prezerwatywy? lepsze to niz aborcja i trochę nie fajnie ze nie powiedziałas o tym partnerowi. uważam, że źle postępujesz po pierwsze stosuj antykoncepcje i bedziesz miała mnieij zmartwień, istnieja nie tylko pigulki, albo po prostu nie uprawiaj seksu skoro nie umeisz sie zabezpieczac i nie myslsiz o konsekwencjach

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie nie bądźmy takie wredne zołzy. Nie wiemy jak układa się w tym związku, jaka jest sytuacja rodzinnyna i majątkowa. Życie pisze różne scenariusze i nie zawsze postępujemy w nich dobrze. Trochę wyrozumiałości. Przecież żałuje i ma wyrzuty sumienia, będzie musiała z tym żyć więc może nie dokladajmy jej kolejnych wyrzutów.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza owulacja po zakończeniu ciąży najwcześniej może pojawić się po 2-3 tygodniach od zabiegu. Ryzyko ciąży jest zatem znikome. Warto jednak podkreślić, że współżycie w pierwszych tygodniach po zabiegu jest przeciwwskazane ze względu na gojenie się tkanek. Powinnaś zatem przez kilka najbliższych dni zrezygnować z pełnych zbliżeń i ewentualnie zdecydować się na inne sposoby stymulacji partnera.

Odnośnik do komentarza

straszna jesteś, myslę, że oprócz ginekologa powinnaś jescze pójść do psychologa, bo masz dziecko, jedno usunelas nie moglas wytrzymac 2 tygodni bez seksu i pewnie sie nie zabezpieczas bo po co, a jakbys zaszla w ciaze to bys znowu usunela i wsyztsko za plecami chlopaka ktory byc moze chcialby byc ojcem, ja nie rozumiem tego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...