Skocz do zawartości
Forum

Jak zacząć?


Gość Agnessd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie umiem poradzic sobie z samodzielnoscia. Mieszkam na wsi z rodzicami, nie mam pracy. Do miasta do pracy musze dojechać,jest daleko,rowerem nie dam rady,chciałam jeździć z innymi mieszkańcami to odmówili. Na pierwszy czynsz mnie nie stać. Chce zarabiac swoje pieniądze ale nie wiem jak zacząć bo mam Male doświadczenie zawodowe i co najgorsze jak się wydostac ze wsi. Przyjaciele nie chca pomoc bym mogla zamieszkać pierwszy miesiąc bo uważają ze im nie oddam pieniędzy i nie chca mnie na glowie,rodzice starsi nie maja jak pomoc,rodzina mówi radź sobie sama nie jesteś kaleka. Możecie mi powiedziec jak się zabrać do życia i od czego byście zaczęli by przeżyć do pierwszej wyplaty ?

Odnośnik do komentarza

Ja na twoim miejscu , poszukałabym pracy sezonowej za granicą ,lub poszukaj pomocy u znajomych z poza Polski? Ja tak zrobiłam ,wyjechałam do Angli do przyjaciółki na 2 miesiące. Z tamtąd poleciałam odrazu do Grecji ,gdzie zaczełam nowe samodzielne zycie z pieniędzmi ,które mam. I w między czasie szukam cały czas pracy.
Nie mówie ,że musisz odrazu wyjeżdżać za granice ,ale pomysł może o jakimś większym mieście. Niektóre firmy biorą ludzi do pracy odrazu z zakwaterowaniem.

Odnośnik do komentarza

~Agnessd, najpierw poszperaj w internecie i zorientuj się jakie są ceny wynajmu pokoju, w mieście o którym piszesz.
Jeżeli jest to duże miasto z pewnością znajdziesz pracę w galeriach handlowych, czy sieciach fast food'ów.
Jeśli nie masz dużego doświadczenia zawodowego, to celuj w proste prace.
Chyba jakiś zawód posiadasz, może udałby ci się pracować w wyuczonym zawodzie?
Musiałabyś najpierw wypytać telefonicznie, lub mailowo. Do prostych prac raczej nie ma rozmów kwalifikacyjnych.
Twierdzisz, że masz jakieś pieniądze. Musiałabyś jednak zainwestować, żeby dojechać choć kilka razy do miasta, rozmówić się z ewentualnym pracodawcą, załatwić formalności w urzędzie pracy, obejrzeć pokoje, warto też wyrobić sobie pracowniczą książeczkę zdrowia.
Masz problem z dojazdem, aż trudno uwierzyć, że jest autobus, który wyjeżdża z twojej m-wości, a nie wraca, nie ma jakiś prywatnych busów?
W ostateczności musiałabyś jednak prosić znajomych, żeby wkupić się do samochodu, oczywiście płacąc jakiś grosz.
Nie ma sytuacji bez wyjścia. Szukaj może także trochę dalej, może znajdziesz pracę z mieszkaniem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...