Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być niedoczynność tarczycy?


Gość jaga19

Rekomendowane odpowiedzi

Czy objawy, tj. zmęczenie, senność, obniżona temp. ciała - ok. 36,2-36,4 , lekki obrzęk kostek i twarzy mogą być związane z niedoczynnością tarczycy? Czytałam o tej chorobie i zaczęłam się poważnie martwić.
Zwiększonej masy ciała, uczucia chłodu, zaparć, zmienionej barwy głosu nie posiadam. Konieczne jest badanie hormonu tarczycy? Jak takie badanie wygląda, gdzie je przeprowadzę i ile kosztuje? Jak wygląda leczenie?
Bardzo proszę o poradę. Ewentualnie, jeszcze jeżeli to nie niedoczynność, to na jaką inną chorobę mogą wskazywać moje objawy? Może to przesilenie wiosenne? Już sama nie wiem, proszę o pomoc. Pragnę dodać iż jestem osobą żyjącą w stresie.

Odnośnik do komentarza

Aby się przekonać, czy rzeczywiście masz problem z tarczycą musisz wykonać badanie TSH i T3 oraz T4. Badania są refundowane przez NFZ. Jednak musisz być ubezpieczony i dostać skierowanie od lekarza. Jeśli chcesz je zrobić prywatnie, idź do kliniki i zapytaj o cenę badania.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 15 lat i robiłem ostatnio badanie TSH, gdyż po wycięciu migdałów pielęgniarka powiedziała, iż mam troche powiększoną tarczycę. Wcześniej to zauważyłem ale zignorowałem to do czasu, gdy usłyszałem to od osoby pracującej w medycynie. Wynik mam 10.38 a z tego co wiem to normy wynoszą od 0.25 do 5 z uwzględnieneim wieku i płci. I nie wiem czy jest się czym przejmować lub odwiedzenie specjalisty w tej dziedzinie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Podany przez Ciebie wynik TSH zdecydowanie jest nieprawidłowy! Koniecznie powinieneś skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem, ponieważ taki wynik może oznaczać niedoczynność tarczycy. By jednak postawić taką diagnozę, konieczne jest wykonanie badań dodatkowych, takich jak hormony Ft3 i Ft4 oraz przeciwciała. Nie zwlekaj z wizytą u lekarza!
odpowiedz edytuj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...