Skocz do zawartości
Forum

Zapomniana tabletka w trzecim tygodniu


Gość krolewna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat, od roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne jednofazowe "24+4", w których 24 tabletki są z substancją czynną, natomiast 4 pozostałe to placebo, podczas których występuje krwawienie. Tabletki przyjmuję regularnie ok. 23.00 - 24.00. Wczoraj zapomniałam przyjąć tabletki i przypomniałam sobie o tym dzisiaj o godz. 12 w południe. Przyjęłam ją od razu, ale nie wiem, co dalej robić. Na ulotce tabletek napisane jest, że jeśli nie minie 12 godzin ochrona jest zachowana i nie trzeba nic zmieniać w przyjmowaniu tabletek ani stosować dodatkowych zabezpieczeń. Natomiast jeśli minęło ponad 12 godzin należy nie brać tabletek placebo i bezpośrednio przejść do kolejnego opakowania (wnioskuję, że nie wystąpi wtedy krawienie z odstawienia). Nie wiem, jak mam traktować pominięcie tej tabletki - czy jako ponad czy mniej niż 12 godzin. Liczę na szybką odpowiedź. PS Zależy mi na pełnej ochronie, w najbliższym czasie nie planuję dziecka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dla pewności lepiej jest jednak dodatkowo się zabezpieczyć, więc radzę nie brać tabletek placebo, tylko od razu nowe opakowanie. Nie będzie krwawienia, ale może się pojawić jakieś plamienie. Dodatkowo radzę równiez przez najbliższy tydzień stosować jeszcze prezerwatywy.

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena3334

Pominełam w 3 tyg dwie tabletki ale nie pod kolej. Po pominięciu drugiej na następny dzień doszło do zbliżenia a na drugi po pominięciu drugiej tabletki dostałam krwawienia które trwa cały czas już tydzień. W środę powinnam zacząć nowe opakowanie tabletek i nie wiem czy powinnam je zaczynać a na test jeszcze za wcześnie...

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry
Byłabym wdzięczna za pomoc w wyjaśnieniu wątpliwości. Od ponad roku zażywam tabletki antykoncepcyjne. Niestety ostatnio zapomniałam przyjąć tabletke (ponad 12 h za pozno,3 tydzień, byla to ostatnia tabletka) Przyjęłam ją po 12h. Nie postąpiłam tak jak należy w ulotce. Tak jak zwykle zrobiłam przerwe wystapił okres i 8 dnia rozpoczełam nowe opakowanie. Chciałabym sie dowiedzieć po jakim czasie ochrona antykoncepcyjna bedzie zachowana, czy tak jak to zwykle bywa po 7dniach, czy dopiero od następnego opakowania, dodam,że dla bezpieczeństwa z chłoapkiem używamy prezerwatywy.
z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam
Od roku biore Novnynette, niestety mialam plamienia w trakcie cyklu, wiec wspolnie z lekarzem zmienilismy tabletki na Marvelon.
Podczas ostatniego blistra w 19 dniu NOVYNETTE zapomnialam wziasc jednej tabletki, wiec 20 dnia wzielam dwie na raz( tak jak w ulotce) i dokonczylam taabletki, bez zamiaru robienia pprzerwy.
Niestety teraz miala nastapic zmiana z Novynette na Marvelon, lekarz powieddzial ( tak tez przeczytalam na ulotce) ze nie bedzie problemu jezeli nie zrobie przerwy, i polacze od razu dwa opakowania.
Dzisiaj ma nastapic zmiana, dlaatego nie wiem co robic. Od wczoraj mam lekkie plamienia(mysle, ze moj orgganizm troszke nie wie o co chodzi)
Moje pytanie brzmi czy to co zrobilam jest prawidlowe. I czy dzisiaj od razu bez przerwy moge zaczac nowe tabletki?
Dodam ze ostatni stosunek mialam tydzien temu, 5 dni przed zapomnieniem tabletki.
Lekarz napsal zebym przyszla zrobic USG zeby sprawdzic jajniki. Robilam 1,5 tygodnia temu i nie wiem czy to jest po zapomnianej tabletce konieczne? Po prostu w tym momencie nie bardzo mam fundusze na kolejny koszt USG.
Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

witam ,mam pytanie biorę tabletki juz od roku regulon ,i zdarzyło mi się zapomnieć tabletki antykoncepcyjnej z 3 tygodnia, była to przedostatna tabletka , zawszę biorę o 16 a wzięłam o 3 ,40 rano ,i pozniej był sosunek , dostałam normalnie okres który trwał umnie 4 dni ,zawsze jest umnie normalny ..czy możliwe jest ze pomimo dostania okresu i spoznienia sie prawie 12 godzin moglam zajść w ciążę ?? prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam,
Dzisiaj zauważyłam że nie wzięłam ostatniej tabletki antykoncepcyjnej z poprzedniego miesiąca. Czyli moja przerwa w braniu była 8 dniowa. Obecnie jestem na 4 tabletce z nowego opakowania. Ponieważ nie wiedziałam o tym, że nie wzięłam ostatniej tabletki nie zabezpieczałam się dodatkowo... Czy mogę być w ciąży? Albo inaczej - jak duże jest prawdopodobieństwo, że jestem? Dodam, że biorę jasmin od 2 lat regularnie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takich statystyk, które liczbowo określałyby jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w opisanej przez Panią sytuacji. Wiemy jednak na pewno, że takie prawdopodobieństwo istnieje. Stąd konieczność stosowania dodatkowego zabezpieczenia w takich sytuacjach. Ponieważ Pani takiego zabezpieczenia nie stosowała, ryzyko ciąży istnieje. Ponieważ właśnie wzięła Pani 4 tabletkę, proszę teraz, do 7 tabletki stosować dodatkowe zabezpieczenie. Po około 14 dniach proszę zaś wykonać test ciążowy, który wykluczy/potwierdzi ciążę.

Odnośnik do komentarza

Witam, przyjmuje tabletki Yasminelle, przerwe zaczynam zawsze od środy. niestety w zeszlym tygodniu zapomnialam wziac ostatniej tabletki we wtorek i zażylam ją w srode. okres zazwyczaj dostawalam w piatek, teraz przesunal się na sobote. od ktorego dnia powinnam zaczac liczyc przerwe? standardowo od srody, czy w tej sytuacji od czwartku? wedlug dotychczasowego schematu jutro powinnam wziac kolejne opakowanie, nie wiem co teraz zrobic. prosze o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Pechowiec

Witam. Od trzech lat biorę tabletki Femodene i nigdy nie zdarzyło mi się pominąć żadnej z nich aż do wczoraj...Nie pamiętam czy wzięłam wczoraj tabletkę. Jestem w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek i dzisiaj powinnam wziąć 21, ale żeby było jeszcze fajniej to zgubiłam opakowanie. Czyli w skrócie: wczoraj powinnam wziąć 20 tabletkę, ale nie pamiętam czy ją wzięłam, a kiedy wieczorem sięgnęłam ręką na stolik, to opakowanie mi wyparowało. Dziś powinnam wziąć 21, ale opakowania jak nie ma tak nadal nie ma. Dodatkowo dnia 19 współżyłam. Nie wiem, co mam robić. Najbardziej jestem za tym, żeby wziąć tę 21 z nowego opakowania, odłożyć je na wypadek, gdyby taka sytuacja się powtórzyła i zacząć nowy blister bez robienia w przerwy. I teraz pytanie. Czy jest ryzyko zajścia w ciążę? Być może wzięłam tę nieszczęsną tabletkę, ale nie jestem pewna i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Pechowiec

Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło, a mam pięć alarmów w telefonie. Dziękuję Ci za odpowiedź :). Co zrobię, to po prostu jutro zacznę nowe opakowanie i nie zrobię przerwy. Postąpię zgodnie z instrukcją na ulotce. Potraktuję to nie pamiętanie, jako nie wzięcie tabletki i normalnie wezmę tę, którą zapomniałam ( bądź nie pamiętam) plus normalną, którą powinnam dziś wziąć i nie robię 7-dniowej przerwy. Cały dom przeszukałam i zapadły się pod ziemię!

Odnośnik do komentarza
Gość Pechowiec

No właśnie z chłopakiem całe mieszkanie przetrzepaliśmy, bo położyłam je na stoliku, więc pomyślałam, że jak zabierałam naczynia po śniadaniu to może wywaliłam. Przewaliłam wszystkie wory, wszystkie torebki, wszystkie szafy, szafeczki, przetrzepałam nawet samego chłopaka heh :). W toalecie wywaliłam półki do góry nogami. Jedyna możliwość to taka, że włożyłam do torebki i jak wyciągałam portfel, to po prostu wypadły, co najmniej mnie boli, bo mam je przepisane na cały rok. Wystraszyłam się tylko tego, że nie pamiętam czy wzięłam, więc potraktowałam to jako, że nie wzięłam, więc postępuję zgodnie z ulotką. Ostatni raz je widziałam na stole. Pierwszy raz w życiu takie coś mi się zdarzyło, więc pierwsze pytanie, czy będę w ciąży. Zawsze się pilnowałam i mówiłam, że mi się to nigdy nie przytrafi. A tu bach. Według ulotki mam wziąć jak najszybciej tę, którą zapomniałam i po prostu nie robić przerwy. Prościej by mi było gdybym zapomniała ostatniej, a nie przedostatniej. Wtedy bym po prostu zrobiła szybciej przerwę, a tak to mędrkuj i się zastanawiaj. Wzięłam czy nie wzięłam :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...