Skocz do zawartości
Forum

Duszący kaszel


Gość Malwinka9207

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malwinka9207

Witam. Mam 19 lat i od jakiś 2 miesięcy męczy mnie okropny, duszący kaszel. Nasila się najbardziej przy dużym wysiłku lub też w czasie mowy, bardzo często mam wrażenie że załamuje mi się głos i ciężko jest mi czasami się wypowiadać (dodam że jestem tegoroczną maturzystką) i chciałabym znaleźć sposób na to aby móc się swobodnie wypowiadać na maturze ustnej. Dodam że byłam przeziębiona, ale wszystko zaczęło się właśnie od kaszlu następnie lekki stan podgorączkowy i ból głowy, przeziębienie minęło lecz kaszl został, w czasie choroby był tak uporczywy że zdarzały mi się wymioty. Chodzę do lekarza rodzinnego w płucach ani w oskrzelach nic nie mam, robiłam także prześwietlenie klatki piersiowej ale i to niczego nie wykazało. Czy to może być kaszel na tle nerwowym lub alergicznym? Dodam że nigdy nie byłam na nic uczulona. W jaki sposób mogę zapobiec temu? Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem jak sobie z tym poradzić a do matury zostało mi już tylko kilkanaście dni.

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Twoje dolegliwości najprawdopodobniej mają podłoże nerwicowe. Być może to łagodna postać nerwicy lub fobii społecznej. Dlatego zachęcam do odwiedzenia psychologa, tym bardziej, że matura tuż tuż. Z drugiej strony dolegliwości pojawiają się także po wysiłku, co również nie wyklucza astmy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kaszel po infekcji może się utrzymywać nawet do 6 miesięcy, mimo pełnego wyleczenia. Należy wykluczyć ewentualne tło alergiczne. Na kaszel poinfekcyjny, podobnie jak i na ten alergiczny, mogą pomóc leki zmniejszające reaktywność oskrzeli. Radzę skonsultować się raz jeszcze z lekarzem i po ewentualnym wykluczeniu wszystkich możliwych przyczyn, rozważyć tło psychiczne tego objawu.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam 26 lat i jestem palaczem.Od okolo miesiaca mam duszacy kaszel z odrywajaca sie wydzielina.Kaszel jest uporczliwy i trwa od rana do wieczora.Od kilku dni doszedl bol podczas kaszlu i przy glebokim wdechu w jednym plucu na samym dole.Bol jak podczas skurczu miesnia.Czego moga to byc objawy?U lekarza jeszcze nie bylem bo jestem zagranica.Pozdrawim

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...