Skocz do zawartości
Forum

Ciąża po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość einneuertag

Rekomendowane odpowiedzi

Gość einneuertag

Witam! 5 kwietnia przestałam brać tabletki które bałam przez pół roku. Po ich ostawieniu kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia aż do wystąpienia krwawienia przez ostawienie. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży? Krwawienie trwało ok 7 dni. Również po skończeniu krwawienia kochaliśmy się bez zabezpieczenia. Proszę o szybką odpowiedź. Nie mam żadnych objawów które mogą świadczyć o ciąży.

Odnośnik do komentarza
Gość stralight

Witam serdecznie.
Mam 23 lata. Od ok 1 roku czasu biorę tabletki antykoncepcyjne Artizia (mój Ginekolog przepisał mi je, ponieważ stwierdził, że mają małą dawkę hormonów, a to moje pierwsze tabletki).
Od jakiś kilku miesięcy marzy mi się aby zostać mamą.
Stąd moje pytanie :
Czy po odstawieniu tabletek (został mi ostatni tydzień ich przyjmowania) mogę starać się od razu o dzidziusia?
Mój cykl miesiączkowy z tego co pamiętam nigdy nie sprawiał dużego problemu jeśli chodzi o regularność.

Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Marta.

Odnośnik do komentarza

~stralight
Witam serdecznie.
Mam 23 lata. Od ok 1 roku czasu biorę tabletki antykoncepcyjne Artizia (mój Ginekolog przepisał mi je, ponieważ stwierdził, że mają małą dawkę hormonów, a to moje pierwsze tabletki).
Od jakiś kilku miesięcy marzy mi się aby zostać mamą.
Stąd moje pytanie :
Czy po odstawieniu tabletek (został mi ostatni tydzień ich przyjmowania) mogę starać się od razu o dzidziusia?
Mój cykl miesiączkowy z tego co pamiętam nigdy nie sprawiał dużego problemu jeśli chodzi o regularność.

Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Marta.

Witam!
Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej płodność powraca właściwie od razu. Tak teoretycznie może Pani rozpocząć starania o dziecko od razu po odstawieniu tabletek. Większość ginekologów podkreśla jednak, że warto odczekać 2-3 prawidłowe cykle i dopiero wtedy rozpocząć starania o dziecko. O szczegółach proszę porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość patouche

Witam,

Z mezem staramy sie od okolo miesiaca o dziecko. Przestalam brac pigulke antykoncepcyjna w marcu. Potem uzywalismy prezerwatyw. Teraz chcemy miec dzieci i miesiac temu zaczelismy sie starac. Jak szybko moge zajsc w ciaze? Czy wystarczy wiedziec kiedy nastepuje owulacja? Dziekuje

Odnośnik do komentarza

od 2 lat biore tabletki anty teraz chcielibysmy z mezem miec dziecko zrobilam 20 wrzesnia przerwe na okres 7 dniowa jak zawsze po przerwie nie bralam dalej tabletek kochalam sie z mezem 28 wrzesnia i 2 pazdziernika od tygodnia boli mnie podbrzusze i takie dziwnie ukucia w podbrzuszu czesto dretwieja mi rece i nogi oraz z pochwy wydobywa sie brazowa wydzielina i od 3 dni mam twardy brzuch czy moge byc juz w ciazy czy jest to po tabletkach antykoncepcyjnych nie robilam jeszcze testow poniewaz uwazam ze jest za wczesie

Odnośnik do komentarza

od 6 wrzesnia rozpoczelam branie rigevigon potem przerwa 7 dni i od 3 pazdziernika zaczelam drugie opakowanie lecz zazylam tylko 7 tabletek do 9 pazdziernika zamiast 21. dnia 12 i 15 kochalam sie z mezem do konca od 16 mam jakies dziwne bole brzucha i plamienie krwawienie delikatne niewiem co jest grane co mam myslec o tym.

Odnośnik do komentarza

plamienie ustapilo trwalo przez dwa dni czy moge byc w ciazy tak szybko mimo ze dopiero 9 pazdziernika przerwalam branie tabletek ktorych nie wzielam do konca opakowania tylko 7 tabletek kochalsm sie z mezrm 12i 15 pazdziernika ostatnia miesiaczka 2pazdziernik byla jeszcze przy tej przerwie od tabletek rigevidon prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

plamienie ustalo ale teraz mam takie skurcze dolem brzucha i boli mnie z sprawej strony pomaga po nospie troche prosze o szybka pomoc czy moge byc momo to w ciazy miesiaczka ostatnia 2 pazdziernik kochalam sie 11/12 i 15 i 18 i 20/21

pazdziernika do konca
plamienoe mialam 15-18 pazdziernika

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...