Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej


Gość dreampop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Biorę już 4 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych . W chwili obecnej jestem w drugim tygodniu przyjmowania czwartego blistra (11 tabl). Zazwyczaj tabletki biorę bardzo regularnie, o godzinie 21:30. Wczoraj tabletki nie przyjęłam (nie wiem jak to się stało,chyba po prostu zapomniałam..). Tabletkę przyjęłam więc od razu kiedy mi się o tym przypomniało, czyli dziś o godzinie 11:10. To jest prawie 14 godzinne opóźnienie. Chciałabym wiedzieć, czy jest ryzyko zajścia w ciążę (dodam, że uprawiam sex z mężem regularnie 2-3 razy (co)dziennie, mąż kończy we mnie.). Chciałabym jeszcze wiedzieć, czy muszę się dodatkowo zabezpieczać w ciągu najbliższych kilku dni, czy wystarczy, jak przyjmę dziś drugą tabletkę, o stałej porze, tj. o godz. 21:30. Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi, bo jestem troszkę w strachu. dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość sa...07

Witam mam pytanie... Brałam tabletki yaz od ponad roku zrobiłam przerwę na 2 miesiące i zaczęłam brać znów tabletki yaz po upływie przerwy tylko pierwszego dnia okresu powinnam wziąć tabletkę wcześniej a wzięłam ja dopiero o 00.30 i w dalszym braniu brałam tabletki każdego dnia(2dzień do 5dnia)brałam tabletkę około 22-23, dziś mam 6 dzień brania tabletki i wzięłam ja o 19 czy przez spóźnienie w pierwszym dniu z tabletka mogę zajść w ciąże??? jeszcze nie uprawiałam seksu bo nie wiem czy normalnie będą działać... co myślicie??? proszę o szybka odpowiedz będę wdzięczna za pomoc;).

Odnośnik do komentarza

Witam, od pewnego czasu stosuję antykoncepcję hormonalną, wcześniej nie miałam kontaktu z taką formą zabezpieczenia. Zwykle biorę tabletkę o godzinie 17. Rzadko kiedy z maksymalnie pół godzinnym opóźnieniem. Dziś zdarzyło również wydaję mi się, niewielkie. 2 godziny. Zażyłam tabletkę o godzinie 19, nie zaś o 17. Czy jutro mogę wziąć ją tak jak zwykle ? O godzinie 17 ? Czy wciąż równie dobrze jestem chroniona przed ciążą ? Czekam na jak najszybsze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

anonima0712
Witam, od pewnego czasu stosuję antykoncepcję hormonalną, wcześniej nie miałam kontaktu z taką formą zabezpieczenia. Zwykle biorę tabletkę o godzinie 17. Rzadko kiedy z maksymalnie pół godzinnym opóźnieniem. Dziś zdarzyło również wydaję mi się, niewielkie. 2 godziny. Zażyłam tabletkę o godzinie 19, nie zaś o 17. Czy jutro mogę wziąć ją tak jak zwykle ? O godzinie 17 ? Czy wciąż równie dobrze jestem chroniona przed ciążą ? Czekam na jak najszybsze odpowiedzi.

Spokojnie, nic się nie martw, jesteś cały czas zabezpieczona a następną tabletkę weź o stałej porze, czyli 17:) Ja często zapominam brać o stałej porze, zdarza się pół godz po stałej porze, godzinę, dwie, czasem nawet więcej- oczywiście wtedy może być gorsze zabezpieczenie, ale jakoś nic się nie stało dotychczas.

Odnośnik do komentarza

~sa...07
Witam mam pytanie... Brałam tabletki yaz od ponad roku zrobiłam przerwę na 2 miesiące i zaczęłam brać znów tabletki yaz po upływie przerwy tylko pierwszego dnia okresu powinnam wziąć tabletkę wcześniej a wzięłam ja dopiero o 00.30 i w dalszym braniu brałam tabletki każdego dnia(2dzień do 5dnia)brałam tabletkę około 22-23, dziś mam 6 dzień brania tabletki i wzięłam ja o 19 czy przez spóźnienie w pierwszym dniu z tabletka mogę zajść w ciąże??? jeszcze nie uprawiałam seksu bo nie wiem czy normalnie będą działać... co myślicie??? proszę o szybka odpowiedz będę wdzięczna za pomoc;).

Witam!
Opisane przez Panią późne zażycie pierwszej tabletki nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

Odnośnik do komentarza

anonima0712
Witam, od pewnego czasu stosuję antykoncepcję hormonalną, wcześniej nie miałam kontaktu z taką formą zabezpieczenia. Zwykle biorę tabletkę o godzinie 17. Rzadko kiedy z maksymalnie pół godzinnym opóźnieniem. Dziś zdarzyło również wydaję mi się, niewielkie. 2 godziny. Zażyłam tabletkę o godzinie 19, nie zaś o 17. Czy jutro mogę wziąć ją tak jak zwykle ? O godzinie 17 ? Czy wciąż równie dobrze jestem chroniona przed ciążą ? Czekam na jak najszybsze odpowiedzi.

Witam!
Zdecydowanie nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju! Nawet kilkugodzinne wahania w zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcyjną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...