Skocz do zawartości
Forum

Naturalna ciąża po poronieniu


Gość lenka14

Rekomendowane odpowiedzi

6 lat temu zaszłam w ciąże bez problemu a od 2 lat borykam się z tym iż mimo prób w ciążę nie zachodzę. w sumie rok temu zaszłam w ciąże teoretycznie stwierdzoną na podstawie testu ciążowego i poziomu beta HCG we krwi niestety od początku plamiłam i w tygodniu poroniłam. Po poronieniu wykryto u mnie również potworniaka na jajniku tzw teratome i laparoskopowo mi ją usunięto zachowując cały jajnik guz był nie taki duży gdyż miał 2,5 cm. I mimo regularnego cyklu trwającego 29 dni nie mogę w upragnioną ciąże zajść. Postanowiłam zrobić badania hormonalne w 3 dniu cyklu i wyszło iż LH 2,9 mlU/ml, a FSH 6,7 mlU/ml niby oba hormony mieszczą się w normach referencyjnych ale wyczytałam iż najistotniejszy jest ich stosunek a nie jest on dobry gdyż wynosi 0,4 , a powinien 1. Do tego prolaktyna 21ng/ml ( Norma podana na badaniu to od 5,0-35,0 ) Estradiol 33,3 pg/ml. Testosteron ponad normę 54,64 ng/dl ale zawsze miałam problem z testosteronem( norma do 48,1) i androstendion 4, 0 ng/ml norma do 2,63. A propo tego stosunku LH do FSH to wyczytałam że mój klasyfikuje się do problemów z przysadką ale kolejny hormon jakim jest DHEA-S który jest w normie cgyba to wyklucza albo nie DHEA-S 252,5 ug/dl wartość prawidłowa 98,8-340 . Progesteron 1,52ng/ml. I jeszcze TSH 1,35 uIU/ml. Proszę powiedzieć czy oczywiście teoretycznie mogę zajść w naturalną ciąże czy raczej marne szanse wiem , że same wyniki to jedno a obraz kliniczny pacjenta to drugie ale bardzo się boję tego zachwianego stosunku LH do FSH i czy to jest źle pracujaca przysadka mózgowa, dodam iż mam 33 lata i miałam dwa monitoringi cyklu w których były jakieś pęcherzyki ale najprawdopodobniej nie dochodziło do owulacji.Przez 2 miesiace posiłkowałam się również testami owuylacyjnymi , na których w 14 i 15 dniu cyklu zawsze wychodzi iż jest owulacja. Proszę o ocenę mojego przypadku pozdrawiam AGNIESZKA.

Odnośnik do komentarza

witam, jestem tu nowa, opisze swoja historie od poczatku . w maju tego roku stracilam dziecko bylam w 10tc od tamtej pory mialam swira na zajscie w ciaze i niestety nic.. zaczelam powoli miec podejscie ze juz nigdy nie zajde przez prawie caly sierpien nie uprawialam seksu z partnerem, pod koniec sierpnia znowu zaczelismy uprawiac seks ale juz staralam sie miec podejscie " jak bedzie to bedzie " (balam sie kolejnego rozczarowania), nie liczylam juz dni plodnych . Dzisiaj jest 6 dzien po spodziewanej miesiaczce zrobilam dwa testy z roznych firm w odstepie 2 dni i na kazdym byly dwie kreski, mam kilka objawow ciazy ale i tak czuje sie inaczej niz w pierwszej ciazy.. boje sie ze moj organizm sobie ciaze uroil , czy to jest mozliwe ??!!! prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza

no to gratulacje ;-) 2 pozytywne testy oznaczają ciążę ja poroniłam w kwietniu zeszłego roku w 8 tyg. na początku też świrowałam żeby znów szybko zajść w ciąże ale nic z tego nie wychodziło w końcu dałam sobie na luz doszliśmy z meżem do wniosku ze nic na siłe a obecnie jestem w 19 t.c. spokojnie i bez stresu a wszystko sie udało ;-)

Odnośnik do komentarza

kari133
witam, jestem tu nowa, opisze swoja historie od poczatku . w maju tego roku stracilam dziecko bylam w 10tc od tamtej pory mialam swira na zajscie w ciaze i niestety nic.. zaczelam powoli miec podejscie ze juz nigdy nie zajde przez prawie caly sierpien nie uprawialam seksu z partnerem, pod koniec sierpnia znowu zaczelismy uprawiac seks ale juz staralam sie miec podejscie " jak bedzie to bedzie " (balam sie kolejnego rozczarowania), nie liczylam juz dni plodnych . Dzisiaj jest 6 dzien po spodziewanej miesiaczce zrobilam dwa testy z roznych firm w odstepie 2 dni i na kazdym byly dwie kreski, mam kilka objawow ciazy ale i tak czuje sie inaczej niz w pierwszej ciazy.. boje sie ze moj organizm sobie ciaze uroil , czy to jest mozliwe ??!!! prosze o pomoc!!

Witam!
Opóźnienie miesiączki oraz pozytywne wyniki testów ciążowych z dużym prawdopodobieństwem wskazują na ciążę. Warto potwierdzić diagnozę u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...