Skocz do zawartości
Forum

Tycie przy zdrowej diecie


Gość Chaussette

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chaussette

Mam 18 lat. 174 cm i ważę 108 kg.. Ostatnio przez dwa miesiące przytyłam 6kg. Słodycze ograniczyłam prawie do zera już w tamtym roku. Jem śniadania i staram się jeść regularnie. Nie jem tłustych potraw, oczywiście nie jem także fast foodów. Nie ćwiczę na wf ponieważ mam problemy z kolanem. Ale prawie codziennie robię brzuszki. Nie mam pojęcia dlaczego tyję. Badałam tarczycę, bo myślałam, że to może to, ale jestem zdrowa. Nie mam już siły. Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Powinnaś spożywać zbilansowane, lekkostrawne posiłki - pięć małych posiłków dziennie. Rozumiem, że nie możesz uprawiać sportu, ale może możesz chociaż wykonywać ćwiczenia rozciągające, co? Na pewno potrzeba Ci więcej ruchu.

Odnośnik do komentarza

Eh brzuszki Ci w niczym nie pomogą . Sama Je robiłam kiedyś i nic nie pomogły , a robiłam je regularnie .
Jedz dużo owoców i warzyw . I 5 posiłków dziennie ... Zwłaszcza śniadanie i kolacje . ale kolacje taką lekko strawną . spędzaj dużo czasu na świeżym powietrzu . Tzn. Chodź na spacery i takie tam .

Odnośnik do komentarza

Masz dosyć znaczną nadwagę, powinieneś się odchudzić. Ogranicz zatem spożywanie kalorii do poziomu 1500 - 1800 kcal. Jedz lekkostrawne posiłki co 3-4 godziny. Przerwa pomiędzy posiłkami nie może być większa niż 4 godziny. Kolacje powinieneś jeść na 3 godziny przed snem. W ciągu dnia możesz zjeść 4-6 posiłków. Zasada jest prosta jedz mniej a częściej. Na śniadanie i obiad przeznacz najwięcej kalorii. II śniadanie i podwieczorek powinny zawierać około 150 kcal a na kolację przeznacz 200 kcal. Ostatni posiłek powinien być lekki i prosty tak by nie obciążać metabolizmu na noc kiedy spada tempo jego pracy. Nie jedz słodyczy. fast foodów i innych kalorycznych przekąsek. Unikaj napoi kolorowych oraz alkoholu, to pierwsze mają dużo kalorii a alkohol wzmaga apetyt.
Do tego koniecznie musisz dołączyć aktywność fizyczną. Nie napisałeś dokładnie jakie masz problemy z kolanem, ale są ćwiczenia które nie obciążają stawu kolanowego. Takimi ćwiczeniami są ćwiczenia izometryczne. Jazda rowerem oraz ćwiczenia na orbitreku i pływanie nie obciążają stawu kolanowego. Poproś swojego lekarza prowadzącego oto aby doradził Ci jak możesz ćwiczyć aby schudnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...