Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a antybiotykoterapia


Gość nieznajoma99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nieznajoma99

Witam. 4 dnia(poniedziałek) przerwy(w braniu tabletek )musiałam zażyć antybiotyk. I mam go brać przez tydzień, a pierwsza tabletkę antykoncepcyjną z nowego opakowania mam wziąć w czwartek. Jak długo muszę stosować dodatkowe zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

W dniach 16.10.2011 - 20.10.2011 przyjmowalam antybiotyk (stosowany przy leczeniu zapalenia gardla) o nazwie Augmentin (w dniach 16.10 oraz 20.10 po 1 tabletce, w dniach 17, 18, 19.10 po 2 tabletki dziennie) natomiast dnia 23.10 przyjelam jedna saszetke antybiotyku o nazwie Monurol stosowanego przy zapaleniach pecherza moczowego. W dniach 21.10 - 27.10.2011 wystapila przerwa z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Kolejna przerwa w przyjmowaniu tabletek nastapi w dniach 18.11 - 24.11.

Poniewaz przerwa w przyjmowaniu antybiotykow byla bardzo krotka a ich dzialanie niejako skumulowalo sie, chcialam spytac kiedy moge zrezygnowac z dodatkowego zabezpieczenia (stosuje dodatkowe zabezpieczenie od momentu, w ktorym zaczelam przyjmowac Augmentin az do teraz)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Zażywam leki antykoncepcyjne. Tydzień temu zachorowałam i dostałam antybiotyk na gardło. Przez ten antybiotyk zrobiła mi się grzybica pochwy. Niestety kiedy brałam antybiotyk miałam straszne rozwolnienia i jedna tabletka anty mogła się nie wchłonąć. Kochałam się z chłopakiem z prezerwatywą, ale parę razy wszedł we mnie bez niej. Nie spuścił się we mnie. I teraz biorę leki doustne, dopochwowe i stosuję maść na tę grzybicę. Wg moich tabletek powinnam dostać dzisiaj miesiączkę, zawsze dostawałam ją rano. A teraz jest już godz 23 i dalej go nie mam. Czy to może być ciąża? Czy możliwe jest opóźnienie okresu przez grzybice w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Od 3 dni biorę tabletki antykoncepcyjne Kontracept, jest to moje pierwsze opakowanie. Zachorowałam, i został mi dzisiaj przepisany antybiotyk, Duomox, który mam brać co 12h przez tydzień.
Lekarka, którą dopytywałam o działanie leku z antykoncepcją hormonalną twierdziła że żaden antybiotyk nie wpływa, zaufałam jej - w końcu to ona jest lekarzem. W domu przyjęłam pierwszą dawkę, a później przeczytałam w ulotce że obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej...
Z powodu licznych uczuleń na antybiotyki nie mogę go zmienić. I tu mam pytanie - po jakim czasie będę w 100% zabezpieczona przed niechcianą ciążą? Do ginekologa idę niestety dopiero 10 lipca - nie ma innych wolnych terminów...
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłam przyjmować antybiotyk, było to trzecie opakowanie antybiotyku, każde z nich było inne. Stosuje lesine, czy po zakończeniu kuracji tak wieloma antybiotykami powinnam się zabezpieczać tydzień po zakończeniu kuracji czy dłużej? Dodam,że pierwszy z nich to był amoksycylina, drugi klarytromycyna a ostatni spiramycyna. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Zaczelam brać 2 opak.microgynonu 21. skrocilam przerwe miedzy 1 a 2 opak o 1 dzien. wszystkie tabletki brane regularnie tylko 2 z 9 godzinnym opoz. Po zazyciu4,7,11,12 tabletki do pochwy mogla zostac wprowadzona znikoma ilosc nasienia. Po zazyciu 14 tabletki zaczelam brac dozylnie amoksiklav. Od dnia kiedy zazyto 12 tab nie doszlo do zblizen. moje pytania brzmią: Czy byłam wtedy zabezp? Czy przez ten amoksiklav doszlo do zmniej.skutecznosci i wzroslo ryzyko ciazy? czy plemniki obumarły przez 2 dni? Czy pwulacja zablokowana?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...