Skocz do zawartości
Forum

uderzenie krwi do twarzy, glowy


galaxy 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, pojawila sie umnie nie miła przypadłośc, problem mam juz od 1,5 roku. moze ktos na forum bedzie mi w stanie pomoc. Gdy połoze sie na brzuchu i dzwigne głowe lekko do góry zeby np poogladac telewizor nastepuje uderzenie krwi na twarz i do głowy w taki sposob ze nawet uszy zatyka, gdy przewroce sie na plecy uczucie mija. To samo sie dzieje gdy jade autem np przez 30 min i nagle z niego wysiade to czuje jak by mi mialo twarz i glowe rozsadzic. Bardzo prosze o pomoc, dodam ze wyniki krwi sa w normie, cholesterol podwyższony i trójglicerydy ale od 2 miesiecy biore liphantyl 160, cisnienie tez w normie, ekg nic nie wykazało

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Zrób rtg kręgosłupa szyjnego,
lekarz powinien szukać przyczyny.
Jak już w tym wieku bierzesz leki na cholesterol,co co będzie później,lepiej regulować dietą,a na lekko podwyższone , nie zwracać uwagi,
uważam ,że te objawy nie mają nic wspólnego z cholesterolem czy trójglicerydami.

RTG robiłem i wyszlo cos takiego : dyskretne dyskopatyczne obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej c5/c6 zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Robiłem też rtg zatok i wyszlo ze w zatoce szczekowej mam 2 torbiele. Dodam ze mam mocne szumy uszne

Odnośnik do komentarza

To jak widzisz, ciężko określić od czego ,być może ma to związek z kręgosłupem,
zniesienie lordozy będzie powodowało coraz większe zwyrodnienia,pomocne mogłyby być ćwiczenia ,ale w Twojej sytuacji ,lekarz powinien zdecydować ,chociaż często lepiej sami na sobie sprawdzimy co pomaga ,a co szkodzi.

Nie myśl o tych dolegliwościach,bo strach przed tym objawem,wpędzi Cię w nerwicę,skoro masz tak samo od długiego czasu ,to raczej nic Ci nie grozi,
a w szumy uszne to najlepiej się nie wsłuchiwać.

Lekarz powinie Cię skierować do jakiejś kliniki na kompleksowe badania,skoro sam nie może pomóc,
na forum ,to raczej nie licz:P

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie możemy gdybać,ja bym nie wiązała tego z zatokami czy bakterią,
bo w Twoim przypadku ,nagłe uderzenie krwi , tak na logikę, bym tłumaczyła raptownym skokiem ciśnienia,spowodowanym jakimś uciskiem na tętnicę szyjną,
a usg tętnic szyjnych,miałeś robione ?
Jeśli nie ,to warto by było zrobić.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Takie usg możesz zrobić w przychodni specjalistycznej,tam gdzie też robią rtg,
tylko nawet prywatnie na rtg, trzeba mieć skierowanie,
o ile rtg jest tani,to usg tętnic szyjnych jest drogie ,dobrze jakbyś miała skierowanie od neurologa,bo nawet nie wiem czy rodzinny może wystawić takie skierowanie,stale te przepisy się zmieniają.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...