Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć przy chodzeniu o kulach?


Gość gaba1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chorobę biodra chodzę o kulach i nie mogę nigdzie wychodzić...:/ Mam 12 lat, 143 cm wzrostu i ważę 50 kilo...:( Jestem gruba i chcę coś z tym zrobić, niestety nie mam silnej woli... Może jakaś niedroga, prosta i skuteczna dieta? Chciałabym szybko schudnąć, ale też nie rezygnować całkiem ze słodyczy...co robić???

Odnośnik do komentarza

Jesteś młodziutką dziewczyną, dlatego stosowanie diet odchudzających nie jest zalecane dla Ciebie. Rozwijasz się, poza tym musisz mieć siły na rehabilitację. Całkowite rezygnowanie ze słodyczy nie jest konieczne, jednak postaraj się ograniczyć je. Pozwól sobie na nie więcej niż 2 łakocie na tydzień. Poza tym staraj się jadać lekką kolację, jedz 5 mniejszych posiłków, pij 1,5 litra wody dziennie. Częściej sięgaj po owoce i warzywa, chude mięso i nabiał. To powinno wystarczyć, by schudnąć w bezpiecznym dla Ciebie tempie.

Odnośnik do komentarza

W takim przypadku ćwiczenia i zwiększona aktywność fizyczna nie wchodzą w grę należy zmodyfikować dietę. Ogranicz wielkość spożywanych posiłków, jedz mniej a częściej, tak by nie chodzić głodna i nie podjadać między posiłkami. Tak więc jedz 4-5 regularnych posiłków, co 3-4 godziny. posiłki te powinny być spożywane w spokoju, nie spiesząc się, ponieważ jedząc wolniej zjadamy mniej. Nie jedz przed telewizorem czy komputerem, skup się na jedzeniu a szybciej poczujesz się syta. Unikaj jedzenia słodyczy, fast foodów, chipsów czy innych niezdrowych i wysokokalorycznych przekąsek. Nie pij napoi kolorowych typu cola czy pepsi, ponieważ w swoim składzie zawierają bardzo dużo cukru. Niezdrowe przekąski zastąp warzywami i owocami. Warzyw możesz zjeść więcej bo są generalnie mniej kaloryczne niż owoce. Możesz jeść chude mięso i wędliny a także chudy nabiał. Unikaj potraw tłustych lub takich przy użyciu których używa się duże ilości tłuszczu.
Postaraj się nie słodzić herbaty ani nie dosładzać kiśli czy budyni.

Jeśli chcesz powstrzymać się od słodyczy to najlepszym sposobem jest własna silna wola, ale zdaję sobie sprawę, że czasami jest trudno się oprzeć. Jeśli najdzie Cię ochota na coś słodkiego to możesz zastosować kilka sztuczek aby pohamować chęć zjedzenia czegoś słodkiego:
1. Żuj gumę owocową bez cukru.
2. Pij wodę mineralną
3. Unikaj miejsc gdzie czekają na ciebie pokusy
4. Pozbądź się z domu wszystkiego co słodkie. Zgodnie z zasadą czego oczy nie widzą temu sercu nie żal.
Jednak tak jak pisałam wyżej to najlepszą metoda jest samokontrola i silna wola.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...