Skocz do zawartości
Forum

Niski wzrost u 17-latka


Gość d...m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kolezanka34

Wydaje mi się, że nie jesteś niski. Głównym czynnikiem decydującym o wzroście są po prostu geny. Prawdopodobnie do 19 roku życia jeszcze urośniesz, ale niewiele ok. 1-2 cm. Zobacz sobie w Internecie siatki centylowe dla chłopców. Jeśli ta sprawa nadal będzie cię niepokoić, możesz porozmawiać na ten temat z lekarzem np. przy okazji badania bilansowego.

Odnośnik do komentarza
Gość Niskichłopak

Dlaczego tylko centymetr lub dwa? Na więcej już nie mam co liczyć? Tak chociaż na 5? Jeszcze chyba nie skończyłem dojrzewać. Nie wyrosła mi jeszcze broda. Wąs tak, ale broda jeszcze nie i wciąż mam trądzik. Poza tym jako ostatni jeszcze na początku liceum przechodziłem mutację, która tak w połowie pierwszej klasy się zakończyła. Więc czy mam jeszcze jakieś szanse, by mieć chociaż te 178 cm?

Odnośnik do komentarza

Nie badz narcystyczny. Na pewno znajdziesz sobie nizsza dziewczyne, wiec sie nie przejmuj. Sredni wzrost kobiet w Polsce to 165, wiec o co chodzi. Znam doroslych mezczyzn ktorzy maja po 160 cm, wiec Ty nie masz powodu do zmartwien. Moze po prostu wydaje Ci sie ze jestes maly, bo jestes szczuly? Polecam silownie, nabierzesz masy i od razu bedziesz wygladac lepiej. Badz niski wzrostem, ale wielki sercem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz 17 lat i 172, to raczej za dużo już nie urośniesz. Osobiście znam tylko jedną osobę, która w wieku 16>17 lat urosła, było to 7cm, ale jest najniższa z swojego całego rodzeństwa, on 182, a reszta +185-190, jego bracia w wieku 15-16 lat już mieli te 185. Ale jeśli chcesz mieć pewność to idź na prześwietlenie nadgarstka i ci wyjdzie czy masz już zrośnięte nasady kości czy nie, zainwestujesz z 42 zł i będziesz wiedział. Ja tak zrobiłem i nie żałuję nigdy nie piłem ani nie paliłem bo miałem nadzieje urosnąć jak najwięcej, ale wyszło z prześwietlenia, że już nie urosnę. Więc na zdrowy styl życia mam wyje,ane.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...