Skocz do zawartości
Forum

Czy jestem na dobrej drodze do schudnięcia?


Gość 19Maniek90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 19Maniek90

Po rozstaniu z dziewczyną doprowadziłem się do fatalnego stanu. Smutki zagryzałem słodyczami i popijałem słodkimi napojami. Odkąd pamiętam byłem osobą dobrze zbudowaną, ale nigdy nie miałem gigantycznych problemów z nadwagą. W ostatnich miesiącach doprowadziłem się do stanu 96 kg przy wzroście 174 cm. Rozpocząłem radykalną dietę opracowaną właściwie przez siebie samego :) Odstawiłem na bok słodycze, fast food i napoje, zastępując je warzywami, chudą wędliną i wodą mineralną. Na początku mój dzień wyglądał tak, że pracowałem do wczesnych godzin porannych, wstawałem przed południem i jadłem kanapkę bądź kiełbasę na gorąco na obiad, a między 16-17 przegryzałem coś jeszcze i potem nie jadłem już nic, wypijając 2-3 litry wody mineralnej. Efekt po dwóch tygodniach był powalający! Schudłem 8 kg bez głodzenia się, bo po prostu stosując tę dietę nie odczuwałem łaknienia. Często nawet po przebudzeniu miałem poczucie sytości. Zaniepokoił mnie jednak wynik z ostatniej nocy. Miałem imprezę rodzinną i skosztowałem trochę pyszności, przegryzłem wszystko trzema kawałkami maminego sernika i przez to odpuściłem sobie popołudniowy posiłek. Po powrocie do domu wypiłem 2 litry wody i kiedy dziś rano stanąłem na wadze ku mojemu zdumieniu pokazała ona kolejne dwa kilogramy mniej!!! Nie ukrywam, że cieszy mnie to, że moja dieta przynosi skutki i przez niespełna trzy tygodnie zrzuciłem 10 kg, ale czy to na pewno zdrowe? Nie chcę wpaść w anemię. Piję wodę mineralną z jodem, niskosodowaną. Jem najczęściej kanapkę z białym, bądź półrazowym pieczywem, chudną wędliną, ogórkiem, pomidorem i sałatą. Od czasu do czasu skosztuję też jaja czy coś słodkiego dla przyjemności :) Czy ta dieta nie wpłynie negatywnie na moje zdrowie? I drugie pytanie, jak poradzić sobie z obwisłą skórką i rozstępami, które ku mojej rozpaczy się pojawiły?!

Odnośnik do komentarza

To dziwne, że taka dieta pozwala Ci tak szybko chudnąć. A masz dużo ruchu? Niestety, ale szybkie chudnięcie jest niezdrowe dla organizmu i nieestetyczne jesli chodzi o skórę, czego masz przykład u siebie. Możesz stosować kremy na rozstępy i ujędrniające, ale ciężko będzie się tego pozbyć szczerz mówiąc.

Odnośnik do komentarza

zanim nadmiar skóry się wchłonie to trochę potrwa... na rozstępy, cóż będzie trudno. Jeżeli są czerwone albo fioletowe to jeszcze jest nadzieja ale jak są białe to po ptakach. Możesz stosować maści i kremy na rozstępy ale cudów to ja bym się nie spodziewała

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

Twoja dieta przeczy zasadom zdrowego i dobrze zbilansowanego odżywiania się. piszesz, że jesz2-3 posiłki dziennie a powinieneś 4-5 w regularnych odstępach co 4-5 godzin. Owszem jesz warzywa i owoce oraz chude mięso i nabiał ale jesz za mało i bardzo nieregularnie. Przez takie nieregularne jedzenie możesz rozchwiać równowagę w jakiej pracuje Twój organizm. Podejrzewam, że ze względu na zbyt mała ilość kalorii Twoja dieta jest skuteczna, pamiętaj tyko o jednym. Prawidłowe tempo chudnięcia to 1kg tygodniowo, jeśli będziesz chudł szybciej to grozi Ci efekt jo jo a do tego namiar skóry i rozstępy. Radzę zmienić dietę na taką która oparta jest na piramidzie zdrowego żywienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...