Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie chłopaka


Gość kaczak

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja waga rzeczywiście jest wysoka, jednak będąc nastolatkiem nie możesz stosować rygorystycznych diet odchudzających. skup się na tym by Twoja dieta była zdrowa i składała się z dużej ilości warzyw i owoców. Pij 1,5 litra wody dziennie. Jedz 5 mniejszych posiłków dziennie. Poza tym dużo ćwicz, przyjemniej 2, 3 razy w tygodniu po 50 minut. Możesz biegać, jeździć na rowerze, zapisać się na siłownię.

Odnośnik do komentarza

Witam Mam na imię jakub, :)
Mam 179 cm wzrostu i 84 kg wagi....;/
Mam troszke brzuszka, Lubie słodycze i Coca-cole. oczywiscie nie pije jej dzien w dzien, spontanizcnie jak mam ochotę..
co moge zrobic aby schudmnąc....?

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat jestem chlopakiem i mam 168cm i ważę 74kg. Brzuch to jeszcze spoko, ale mam spore piersi i to mi bardzo przeszkadza. Prosze poradzić mi jakaś diete i ćwiczenia aby stracić te piersi. Myslałem nad tym aby lecieć ciągle na samych marchewkach i nic po za tym nie jeść, czy to dobra dieta? Kiedyś chodzilem na basen i teraz tez by sie to przydalo ale wstydze sie isc na basen z tymi piersiami i brzuchem.

Pozdrawia Daniel

Odnośnik do komentarza

Coca-cola i słodycze nie są sprzymierzeńcami walki z kilogramami. Tak samo jak fast foody i chipsy, więc pierwszym krokiem byłoby zrezygnowanie z tych rzeczy. możesz zastąpić je warzywami. Warzywa możesz jeść bez ograniczeń, ponieważ mają mało kalorii. Owoce ogranicz do 2-3 porcji dziennie. Unikaj smażonych potraw oraz takich do których wyrobu stosuje się dużą ilość tłuszczu. musisz zatem zrezygnować z tłustych kotletów, golonek, sosów czy frytek. Zamiast potraw smażonych wybieraj te gotowane na parze lub duszone we własnym sosie. Unikaj także makaronów z tłustymi sosami bo o ile sam makaron nie jest tuczący to dodatki do niego i sosy już tak. Na obiad polecam jedzenie warzyw z gotowanym kurczakiem ( może być grillowany), różnego rodzaju zup ( tylko nie zabielanych śmietaną ani nie na zasmażce).
Posiłki w ciągu dnia podziel na 4-5 mniejszych, ale tak by ostatni posiłek zjeść na 3 godziny przed snem. Jedz w spokoju, przy stole, nie zaś przy telewizorze czy komputerze. Ma to wpływ na to ile zjesz, badania dowiodły że jedząc przy komputerze czy tv jemy więcej niż jedząc przy stole.
Oczywiście oprócz zmian w diecie konieczne jest wprowadzenie ćwiczeń. Powinieneś ćwiczyć na początku przez godzinę dziennie. dodatkowo możesz zrezygnować z samochodu czy autobusu a rzecz roweru i spacerów. Warto też zastanowić się nad basenem albo siłownią, gdzie pod okiem specjalistów będziesz mógł pracować nad formą i mięśniami.

Odnośnik do komentarza

zacznij od diety , wywal fast fudy , smażone , ziemniaki zamiast tego więcej jedz gotowanego zamiast ziemniaków ryż , pij dużo wody , ogólnie postaraj się ułożyć diete która będzie miała dużo białka a mało tłuszczy , dodaj do tego na początek aeroby , zacznij od 30 minut dziennie co tydzień dorzucaj 5 minut , jak nie jesteś w stanie długo biegać to rób tak. 15-20 minut biegania , następnie nie robiąc przerwy dłuższej niż 1 minuta 15-20 minut rowerka , możesz dożucić do tego skaknke pamiętaj tłuszczy leci dopiero po ok 30 minutach aerobów , dobrym wyborem by było jakbyś zaczoł uprawiać jakiś sport napewno by nie zaszkodził ci , jako że masz dopiero 13 lat odradzam siłke no chyba że jakieś lekkie ciężary , pamiętaj najważniejsza w odchudzaniu jest dieta bez tego nie ma co liczyć że schudniesz .

Odnośnik do komentarza

moim zdnaiem poqwinieneś się więcej ruszać. Po prostu. Im więcej ruchu tym lepiej. Ćwicz na wf, nie szukaj wymówek, po szkole tez nie siedz przed telewizorem tylko idź na spacer albo cokolwiek innego jeździj na rolkach, biegaj czy graj w piłke.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...