Skocz do zawartości
Forum

Ból i zawroty głowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy dość mocno dają mi się we znaki zawroty głowy. Nie są zbyt silne, ale częste. Na ogół gdy się kładę (nieważne w jakiej pozycji) zaczyna mi się kręcić w głowie. Trwają góra pięć minut, ale to naprawdę góra, z tym, że jeśli leżę przez dłuższy czas, zdarza się, że po paru godzinach się powtarzają. Gdy chcę wstać, niezależnie od tego, ile leżałam, powracają w takim samym nasileniu, tak, że muszę bardzo powoli wstawać przytrzymując się czegoś, albo przeczekać na siedząco. Wiem, że zawroty głowy przy wstawaniu można mieć przy niskim ciśnieniu i ja takie mam zawsze odkąd pamiętam, ale takich zawrotów głowy nie miałam nigdy. Sporadycznie pojawiają się też w innych pozycjach. Mam je od około miesiąca i nie mam pojęcia od czego i byłabym ogromnie wdzięczna za jakieś wskazówki, bo nie mam pojęcia, co to może być. Przeczekać, robić coś na własną rękę, czy iść do lekarza? Czekam już dość długo, a chociaż zawroty silne nie są, to jednak obawiam się, czy to nie jest coś poważniejszego.
Jednocześnie od dłuższego czasu mam bóle głowy, powtarzające się nawet kilka razy w tygodniu, o różnym nasileniu. Brałam Ibuprom, nawet Ketonal, ale różnie to działa, poza tym nie chcę też przesadzić z tymi wszystkimi lekami. Czasami ból jest tak silny, że chcąc nie chcąc na cały dzień jestem uziemiona w łóżku. Czy zawroty głowy i te bóle mogą mieć coś wspólnego?
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, bo trochę mnie to dobija.

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspomniałaś, najczęściej przy niskim ciśnieniu te zawroty dokuczają, dochodzą do tego mroczki przed oczami, przyspieszone tętno i poty czasami.
Są u Ciebie nasilone od miesiąca bo od miesiąca jest cieplej, przy wysokich temperaturach zazwyczaj ciśnienie jeszcze bardziej się obniża.
Bóle głowy również mogą towarzyszyć zbyt niskiemu ciśnieniu. Mierz je regularnie i obserwuj zależności.
Jeśli jesteś mocno zaniepokojona udaj się do lekarza.
Niskie ciśnienie czyli hipotonia może towarzyszyć różnym chorobom, m.in. anemii, niedoczynności nadnerczy, padaczce, cukrzycy.

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...