Skocz do zawartości
Forum

problemy z jelitami


airie89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od kilku miesięcy borykam się z problemami jelit. Odczuwam ból w dolnej części brzucha, mam często gazy. Wiem, że może wynikać to z błędów żywieniowych. Jednakże w okolicach odbytu (jego ujście) wyczułam dziwny guzek, który na przemian to boli lub swędzi. Od czasu do czasu na papierze pojawia się też świeża (jasno czerwona) krew. Jeśli chodzi o cykl wypróżnień to jest całkowicie rozregulowany. Pojawiają się u mnie biegunki ale częściej borykam się jednak z zaparciami. Niepokoi mnie fakt, iż często stolec jest bardzo cienki. Jeśli chodzi o wahania wagi to zaobserwowałam jej podwyższenie.
Jak mogłabym sobie pomóc? W jakim kierunku powinnam rozpocząć diagnostykę? Czy istnieją doraźne środki - medykamenty - które mogłabym chwilowo stosować?
Piszę o poradę tutaj ponieważ aktualnie znajduję się po za granicami kraju w miejscu w którym niestety nie mogę liczyć na fachową pomoc lekarzy. Moja planowana wizyta w kraju odbędzie się dopiero za pół roku.
Dziękuję i Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

powazna sprawa. nie jedz chipsow, gum i zbyt duzo slodyczy, ani sztucznej zywnosci. jedz owsianke. owoce, warzywa zboza. Pij duzo. Wspolczuje Ci. u mnie w rodzinie mamy wrazliwe jelita i tez zdarzaly sie pewne objawy ktore wymienilas. I prosze Cie nie idz za pol roku, bo to jakis zart. Sprawa jest Powazna. Idz do lekarza prywatnie lada dzien. a najlepiej do kilku, by dobrze zdiagnozowano, co sie dzieje. na zdrowiu nie warto oszczedzac. a Twoje objawy sa przerazajace i moga prowadzic do bardzo przykrych schorzen

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o guzek to wygląda na hemoroidy to one bolą, swędzą i krwawią. A co do reszty zła dieta i ogólny bałagan w jelitach, musisz przywrócić zdrową florę bakteryjną jelit i odradzam suplementy z aptek, jak i jogurty, kefiry z supermarketu. Moja rada własny kefir domowy jeśli nie możesz produktów mlecznych to kombucha będzie najlepsza. Poszukaj w sieci opisów grzybka tybetańskiego i kombuchy, poczytaj i sama zdecydujesz co dalej. Oczywiście wizyty u lekarza nie bagatelizuj zbadać się trzeba.

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
Troszkę się wystraszyłam co tutaj napisaliście. Więc czym prędzej umówiłam się do lekarza. Jestem już po wizycie i diagnoza to hemoroidy. Dostałam leki i na tym koniec. Żadnego skierowania na dodatkowe badania nie otrzymałam. Postanowiłam jednak na własną rękę odwiedzić specjalistów w kraju najszybciej jak tylko to będzie możliwe.
Dziękuję Wam za wszystkie opinie i rady! Są dla mnie bardzo cenne.

A tak na marginesie - tutejszy lekarz polecił mi wykonanie lewatywy (?!). Aby pomóc sobie w oczyszczeniu. Troszkę mnie to zszokowało ale okazuje się, że w niektórych kręgach traktowane jest to w ramach zwykłego zabiegu kosmetycznego. Podchodzę do tego z dystansem do póki nie będę miała 100% pewności co do przyczyny moich dolegliwości. A co Wy sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Gość kombucha

Ja podtrzymuję to co powiedziałam, może być lewatywa ale jeśli uregulujesz florę bakteryjną w jelitach to gazy, czy problemy ze stolcem więcej się nie pojawią, ja mam spokój nawet z hemoroidami.

Odnośnik do komentarza
Gość DrugaMalina

Lewatywa to trochę drastyczna i niebezpieczna sprawa, tym bardziej jeśli masz hemoroidy, więc w tej kwestii byłabym ostrożna. Myślę, że standardowe oczyszczanie jelit za pomocą diety w zupełności Ci wystarczy, tylko trochę to zajmuje. Ja podczas takiego oczyszczania rezygnuję z alkoholu, jem dużo kiszonek, sok z cytryny przed śniadaniem, kefiry i piję zioła fibravitale bo mają siemię lniane, babkę płesznik i babkę jajowatą, więc to dobre uzupełnienie do diety jak mówi moja babcia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...