Skocz do zawartości
Forum

Czy są to objawy jakiejś nerwicy?


Gość samotnaKasieńka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość samotnaKasieńka

Często gdy wyjde gdzieś do sklepu albo wejdę gdzieś gdzie jest dużo osób od razu źle się tam czuje od razu czuje jakbym miała za chwilę zemdlec. Po prostu mogłabym przez cały czas siedzieć w domu. Jak już np ktoś wyciągnie mnie i wsiade do samochodu to zaczyna boleć mnie brzuch i wymiotuje. Do tego gdziekolwiek pójdę to boję się omdlen nie wiem czemu ale nie mogłabym wyjść gdzieś i zemdlec. Wiem, że to głupie, ale boję się przebywax w pomieszczeniu gdzie są ludzie... Boję się ich...

Odnośnik do komentarza

Cześć, czuję się podobnie. Z tym, że mi też towarzyszą zawroty głowy 24H. Mam tak już ponad rok czasu ale z tym walczę :) byłam u psychologa i okazało się, że to nerwica. Staram się jak najwięcej wychodzić do ludzi. Mój mąż bardzo mnie z tym wspiera. Życzę wytrwałości :) i idź się przejść do lekarza :)

Odnośnik do komentarza

Trzeba się przełamać, to jedyna metoda.
- Przed wyjściem trzeba nastawiać się pozytywnie. Nie myśleć o lękach, omdleniach, tylko powtarzać sobie, że:
- z dnia na dzień, czuję się coraz lepiej w towarzystwie ludzi.
-coraz bardziej lubię wychodzić z domu ..itp.

Ten strach to tylko nasze myśli. Myśli można zmieniać, dowolnie kształtować, choć wymaga to pracy nad sobą i czasu.
Jeśli się chce dokonać zmian, to te zmiany nastąpią.

Odnośnik do komentarza

samotnaKasieńko, lęk przed wyjściem z domu, przed ludźmi, obawy, że zemdlejesz na oczach ludzi, uczucie słabości w miejscach publicznych (sklepie, autobusie etc.) mogą wskazywać na zaburzenia z grupy nerwic, np. na agorafobię, fobię społeczną. Niestety, przez Internet nie można postawić diagnozy, dlatego odsyłam Cię do specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...