Skocz do zawartości
Forum

guz wątroby


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM ;) jakiś czas temu podczas USG jamy przusznej wykryto u mnie guza , dostałam karte onkologiczną wykonano TK -Guz wątroby o cechach morfologicznych i typie wzmocnienia dość typowy dla FNH guz 7*6cm , dalsze badanie to MR -nieprawidłowa struktura tkankowa w obrębie płata ogoniastego wątroby dość typowa dla FNH wymiary 6,7*5,8*6,7cm,, marker CA 19-9 31,12u/ml (jestem osobą nie palącą, nie pijącą , nie zazywam żadnych leków) AST , ALT w normie , GGTP-45U/l
Ból pod żebrem z prawej strony utrzymuje się ciągle , zdarzają się wymioty po jedzeniu , lekarz wysłał mnie na kolejne TK obraz stabilny do poprzedniego , wysłał mnei na biopsje , dziś odebrałam wynik w którym pisze "OBRAZ PRAWIDŁOWY WĄTROBY" nie rozumie wyniku skoro jest guz potwierdzony TK MR , spytałąm lekarza który biopsje robił - odpowiedział mi zdawkowo , (obraz wątroby prawidłowy czyli nic tam nie ma) nie rozumie jak nie ma skoro 2-TK , MR i USG pokazuje że guz jest , co dalej skoro ciągle mam ucisk ??

Odnośnik do komentarza

Nikt raczej nie zrozumie...,nawet wątroba nie jest powiększona to ,nie wiem,ale może to ze strony jelita grubego jest ten ucisk,ale jeśli by był guz jelita to powinno być widać na TK czy MR ,a może to nie wątroba tylko jelito? Miałaś badanie z kontrastem?
Co by to nie było, ja bym Ci radziła codziennie pić zsiadłe mleko i jeść potrawy niewzdymające.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Biopsja była pod kontrolą usg? Jeśli lekarz nie widział guza, to brał materiał na chybił trafił z dowolnego miejsca? To aż niemożliwe, by nie trafić w tak duży guz. Szczerze Ci życzę, by guza nie było, ale dla mnie to nieprawdopodobne. MR i TK są badaniami bardzo dokładnymi. Może pomylono wyniki biopsji innego pacjenta. To niestety się zdarza

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...