Skocz do zawartości
Forum

Zostalam potwornie oszukana


Gość Pokaleczona dusza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość estim12

O alimenty mozesz sie ubiegac jesli on ma papiery europejskie, podlega prawu europejskiemu.Chcial byc Europejczykiem to musi wiedzie ze sa tez pewne obowiazki.
Jednak wedlug prawa polskiego on bedzie mial rowniez wladze rodzicielska, nie zeby mu zalezalo ale moze ci robic na zlosc, nawet moze wywiezc syna do swojego kraju i sprzedac do burdelu. Moze tez cie szantazowac ze nie odda ci dziecka chyba ze mu zaplacisz. Musisz byc bardzo ostrozna.Takie praktyki tez sa stosowane i lepiej by wam sie nie przydarzyly.
Ja wam zycze szczescia, tobie i synkowi.

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans1

estim12- Nie strasz autorki. Mamy w Polsce prawo jakie mamy, dalekie od doskonałości. Ale w opisanej przez autorkę sytuacji (jeśli to w 100% prawda) to żaden sąd nie przyzna temu Hindusowi praw rodzicielskich. Nie ma szans, tym bardziej jeśli istnieje prawdopodobieństwo wywiezienia dziecka. Chociaż z drugiej strony z opisu autorki to on ma je w d****. A z tym burdelem to pojechałeś/aś po całości.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka

A szanowny pan obronca w czym upatruje moja bunczucznosc? Bo nad glupota sie zastanowilam a nad nienawiscia nie zamierzam. Mezczyzna ktory dla jakiegokolwiek powodu oszukuje udajac milosc, planujac zycie i jeszcze plodzi dziecko o ktorym potem nie pamieta to smiec i dran, bez wzgledu na narodowosc i rase.

Odnośnik do komentarza
Gość estim12

Hans hans
Mam ksiazke oparta na faktach w ktorej niestety takie praktyki sa czesto stosowane, w zaleznosci od klasy spolecznej.
Zrozum ze dla muzulmanow my jestesmy innowiercy i oni nami gardza. Jesli moga nas wykorzystac to zrobia to, taka wiara i na tej wierze zbudowano prawo.
Przypomnij sobie Swieta Inkwizycje.
Ja sie ich religii boje, jest bardzo agresywna. Mam w grupie chlopaka kroty jest z dziewczyna z Krakowa, widzialm jak ona sie zmienila, chodzi w takim habicie, zaslonieta od stop do glow. Zalezy od kraju. Inne dziewczyny np Turczynki maja tylko chuty na glowie, i nie odslaniaja ciala, ale ubrania maja europejskie.
Wiekszosc muzulmanow ktorych znam sa w zwiazkach z europejkami nie sa malzenstwem. To sa zwiazki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Gość Jonagold

Nie jestem obrońcą. Wytykam zło.
Buńczuczność jest tu: "Ale dzieki Bogu dobrze sobie finansowo radze i po prostu nie chce od niego nic. Nigdy mu tez nie pozwole widywac synka."
A tu już zaczynasz plątać się w poprzednich zeznaniach: "Mezczyzna ktory dla jakiegokolwiek powodu oszukuje udajac milosc, planujac zycie i jeszcze plodzi dziecko o ktorym potem nie pamieta to smiec i dran, bez wzgledu na narodowosc i rase." :):)

Odnośnik do komentarza
Gość Jonagold

Nie wiem jakie fora ma Pani na myśli?
Odnoszę wrażenie, że Pani nie oczekuje dyskusji, tylko wypowiedzi, które potwierdzają Pani tezę, że Hindus - to łobuz. A Pani to biedna, skrzywdzona ofiara Hindusa - muzułmanina.
Moim zdaniem - nieładnie. A nawet - PASKUDNIE.

Odnośnik do komentarza
Gość Lili1996

A dziecko, co z tego ze ma korzenie hinduskie - jest przeciez Polakiem, i jestem pewna ze wyrosnie na porzadnego czlowieka, byc moze nawet kiedys bedzie slawne. Nigdy nie wiadomo, co dla nas jest dobre, a co zle, a skoro dziecko jest, to trzeba sie z tego cieszyc. Niczego sie nie cofnie, mozna juz tylko dbac o lepsza przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Gość estim12

Jonagold]
Nie myl autorki ze mna, ja mam takie odczucia w stosunku do muzulmanow oparte na wlasnych obserwacjach i wlasnych doswiadczeniach.
A panowie patrioci gdyby sie bardziej starali o partnerki we wlasnym kraju to te nie musialyby sie rozgladac za innymi.
Niestety, panowie kobiet nie szanuja, nie doceniaja, nie dbaja o nie.
To tez opieram na wlasnych obserwacjach. Tu gdzie mieszkam kobiety sa prawnymi opiekunami dzieci, ojciec nie ma nic do powiedzenia.I panowie rzeczywiscie sie staraja, dbaja o dzieci, zajmuja sie nimi.
W Polsce wciaz jest ogromna awersja do obcych ale nie do ich pieniedzy. Inne religie to tabu, nikt sie o nich nie uczy a to blad. Ksiadz mowi ze to jest zle i to ma wystarczyc. To jest dopiero bunczucznosc.
Ja pisze na bazie wlasnych doswiadczen, znam mnostwo ludzi roznych kultur, szkole sie we wspolpracy ze wszystkimi bo miedzynarodowe firmy zatrudniaja rozne nacje i jakos trzeba razem pracowac. Dobry kolega mojego syna to Japonczyk, a to tez ciekawa kultura, kompletnie inna od polskiej. Bardzo lubie jego mame, nawet rozmawialysmy o mozliwosciach awansu kobiet w duzych firmach tam gdzie dominuja mezczyzni. Ale to jest temat na inne forum.
Autorka zostala zraniona i chciala sie wygadac, czasem lepiej jest napisac anonimowo i po prostu sie wygadac. Po to zostaly zalozone takie fora. Jak ktos chce komus dokopac to wystarczajaco duzo jest okazji w realu, tutaj staramy sie pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Jonagold

A może wykazanie że nienawiść, szczególnie zbyt szeroko lokowana, jest błedem - okaże się pomocą? Bo nienawiść - to miecz obosieczny.
Pamiętaj o tym autorko. I wy, którzy ją w tej nienawiści raczycie hołubić...

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka

Czlowieku....czy ty rozumiesz co on mi zrobil??? Ponizyl, zranil, zeszmacil, oszukal, porzucil...sprawil ze od miesiecy umieram psychicznie bo nie potrafie zrozumiec takiej premedytacji w stosunku do mnie i dziecka. Czy szukam potwierdzenia ze to lobuz? No pewnie troche tak, bo przez niego mam zlamane serce, stracilam wiare w ludzi, w milosc. No i niestety nie bede palala miloscia do narodu hinduskiego wiedzac ze takich przypadkow jest mnostwo i wydaje sie ich zyciowym celem zeby wyrwac, przeleciec i oszukac biala dziewczyne. Czesto tez okrasc do tego jeszcze. To ze rodza sie z takich udawanych zwiazkow dzieci im w niczym nie przeszkadza. Czy to wg ciebie normalne?

Odnośnik do komentarza
Gość Datoja

Jonagold
Myślę że się czepiasz, a poprawność polityczna przesłoniła Tobie sprawiedliwość, zdrowy osąd i empatię.
Mieszasz dwie sprawy- rasowo- kulturową i męsko- damską.
Jeżeli chodziłoby po prostu o niechęć kobiety do faceta który wywinąłby jej taki numer- podejrzewam że nie wypowiedziałbyś się w temacie lub uznałbyś że jej reakcja jest uzasadniona.
Ale skoro wchodzi w grę aspekt rasowy i religijny, to natychmiast wytaczasz działa nietolerancji i nienawiści.
Zarzucasz Autorce że plącze się w zeznaniach- ale to właśnie Ty się w nich plączesz. To ze sobie radzi i dumnie nic od niego nie chce nazywasz buńczucznością???
I gdzie tu niespójność z tym ze dziewczyna uważa że ,
"Mezczyzna ktory dla jakiegokolwiek powodu oszukuje udajac milosc, planujac zycie i jeszcze plodzi dziecko o ktorym potem nie pamieta to smiec i dran, bez wzgledu na narodowosc i rase."
Ciekawa jestem Czego byś oczekiwał od Autorki w tej sytuacji, żeby zasłużyła u Ciebie na opinie osoby tolerancyjnej światłej i nowoczesnej?
Że powie, no cóż stało się, ina kultura inna religia widocznie u nich nie jest to niczym nienormalnym, mówi się trudno.
Może czasem ubiorę się skromnie w burkę i hidżab, pójdę pod jego dom z naszym synkiem, spytam jego i jego żony czy przypadkiem zechciałby zobaczyć swojego dzieciaka?
O żadne alimenty nie wystąpię ale nie dlatego ze uniosę się honorem, tylko żeby go zbytnio nie obciążać, ale chętnie przyjmę wszelkie dobrowolne wsparcie :P

Widzisz, Ty robisz rzecz straszną- powtórnie wiktymizujesz ofiarę tej sytuacji.
Niestety religia tego gnojka ma tu zasadnicze znaczenie, jeżeli ktoś cokolwiek wie na ten temat to nie będzie twierdził inaczej chyba ze jest fanatykiem lub głupcem.
A Islam w formie jakiej istnieje to ZŁO i PIEKŁO KOBIET.

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans1

estim12- A panowie patrioci gdyby sie bardziej starali o partnerki we wlasnym kraju to te nie musialyby sie rozgladac za innymi. Niestety, panowie kobiet nie szanuja, nie doceniaja, nie dbaja o nie.

Nawet nie wiem jak to skomentować. Równie dobrze ja mogę wrzucić kobiety do jednego wora i napisać, że Polki to zdzi**, łatwe, nie szanują się, zdradzają, itp, itd. Mam masę znajomych kolegów Polaków co zamieszkują w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, itd. i wszyscy mówią zgodnie, że Hiszpanki, Włoszki, itd. są o niebo lepsze, weselsze, milsze i bardziej życiowe od Polek. I co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Gość estim12

Oczywiscie ze sa o niebo lepsze bo o nich panowie dbaja, uwodza je, a co wazne widza w nich kobiety. Nie widzialam natomiast takich kobiet wracajacych z siatami po pracy.
Po drugie w ich kulturze uwodzenie kobiet jest chyba wpisane w nature. Kobieta ktora jest niedowartosciowana po pobycie we Wloszech na przyklad wroci kompletnie inna. Bo uwierzy ze jest piekna.Nic dziwnego ze tamtejsze panie sa weselsze i milsze. No i nie daja sie latwo zwiesc.

Odnośnik do komentarza

Wiem, tyko że w Indiach oprócz buddyzmu jest również Islam, wprawdzie to mniejszość religijna ale najliczniejsza ze wszystkich tamtejszych mniejszości, a postępowanie opisane skojarzyło mi się z tym wyznaniem poprzez przedmiotowe traktowanie kobiety przez mężczyznę.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka

Moj byly partner to wyznawca hinduizmu. Nie mulzulmanin. Obawiam sie, nie broniac oczywiscie bo nie znam duzo przykladow, ze islam to jeszcze duzo bardziej szanuje kobiety niz hinduizm. Znam kilka par islamskich i tam kobieta ma okreslona role, owszem, ale nie jest oszukiwana ani wykorzystywana. Hindusi o ktorych czytalam i slyszalam sa gorsi od zwierzat. Nawet zwierze by sie bardziej przywiazalo do kobiety niz oni. Ach juz brak mi slow. Nienawidze ich i juz. I mam gdzies czy to ktos uwaza za dobre czy zle. Apropo ten dran dzis do mnie napisal maila z pytaniem jak syn sie czuje i dlaczego ja wlasciwie go rzucilam, ze on zony sobie nie wybieral. Zaklamany smiec.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to hinduizm obecnie to bardziej islam niż hinduizm.
Indie sprzed czasów muzułmańskich to zupełnie inne społeczeństwo.
Złe traktowanie kobiet, niewolnictwo, gwałty, kazirodztwa, obsesyjna skromność to pozostałości społeczne po kilkusetletniej okupacji muzułmańskiej.
Co najgorsze, ludobójstwo Hindusów z rąk okupujących Indie przez 800 lat Arabów, Turków, Mogołów i Afgańczyków nie zostało dotąd w ogóle formalnie uznane przez społeczność światową. A był to przerażający w swoim okrucieństwie holokaust. Muzułmańscy barbarzyńcy niszczyli cywilizację i wymordowywali całe narody, w imię "świętej wojny", religii islamskiej i jej jedynego Boga.

Traktowanie kobiet przez wyznawców hinduizmu jest więc dziś związane z naleciałościami islamskimi, bo prawdziwy hinduizm nie wyznaczał kobiecie podrzędnej roli ani skromności posuniętej do absurdu.
Mówiąc dziś - hinduizm- to tak jakbyśmy mówili - islam.
A Islam to nie jest wyznaczanie określonej roli kobiecie - chyba ze przyjmiemy że ta rola to śmieć.

To religia która w założeniu ma za zadanie zabijanie innowierców.
Islamskie grupy terrorystyczne maja ideologie podobną do ideologii sprawców największego holokaustu w historii świata – holokaustu mieszkańców Indii. Miejmy nadzieję, że europejscy przywódcy wreszcie zaczną wyciągać wnioski z krwawych lekcji z przeszłości, aby historia się nie powtórzyła.Tylko w sumie to jak możemy tego oczekiwać skoro historia właściwie przemilcza największe ludobójstwo w dziejach.

Odnośnik do komentarza

To powyżej to tak ogólnie co do religii.
A to co Ci napisał- to wiesz, faktycznie w Indiach jest często tak ze to rodzina wybiera żonę/ męża już w dzieciństwie. Religia, przywiązanie do tradycji mocno określa i determinuje zachowania człowieka. Rzadko kto się wyłamuje spod tej presji. Wiążąc się z innowiercą, przedstawicielem obcej kultury warto jednak o tym, poza uczuciem, pamiętać.
Znam historie kobiet, które wychodziły za mąż tu, w Europie za wyznawców innej religii. U nas to byli mężczyźni zupełnie cywilizowani, popierali równouprawnienie, pracowali często na eksponowanych stanowiskach.
W momencie kiedy para decydowała się na wyjazd do kraju męża, wszystko zmieniało się dla kobiety o 180 stopni. Okazywało się ze "tam" jest nagle tylko podrzędną służącą i nie ma prawa głosu w żadnej sprawie. Niektórym udało się uciec, ale często musiały zostawić tam dzieci, szczególnie jeśli byli to chłopcy.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że tak, potraktował Ciebie instrumentalnie i wyznanie nie ma tu nic do rzeczy.
Chciałam tylko wyjaśnić nieporozumienie z tym hinduizmem, bo pisałaś że jego wyznawcy są gorsi niż zwierzęta, a islam nie taki zły - że dziś to nie jest prawdziwy hinduizm tylko zainfekowany islamem właśnie.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka

Zdecydowalam ze jednak zapytam prawnika o te alimenty. Bez tego on wyjdzie kompletnie bez konsekwencji z tego oszustwa. Zobaczymy co prawnik doradzi. Tym bardziej ze on mnie wcale nie chce zostawic w spokoju tylko zaczal pisac kretynskie maile i od czasu do czasu dzwoni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...