Skocz do zawartości
Forum

Jak zrzucić kilogramy z ud i pośladków?


Gość Zovia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, 170cm wzrostu i ważę 58 kg. Prawie wszystkie kilogramy mam w brzuchu, udach i pośladkach. Kiedyś nie martwiłam się swoją wagą ale teraz jak patrzę w lustro zaczynam rozumieć, czemu inne dziewczyny wspominają mi mój duży tyłek. Nie mam w ogóle chęci na ćwiczenia ani dietę, ale nie chcę być poniżana przez innych. Moje pośladki wyglądają coraz gorzej i nie wiem co z tym zrobić. Mam już duże boczki i zaczynam się tym załamywać. Opinia innych bardzo na mnie wpływa i chcę się zmienić. W przedszkolu byłam bardzo chuda, wszyscy nazywali mnie widelcem. Z jednej strony się cieszyłam z drugiej chciałam przytyć. Aktualnie jestem najgrubsza w klasie. Czy ma ktoś jakieś ćwiczenia lub dietę, którą mogłabym chociaż spróbować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś Ci dokucza ze względu na sylwetkę to jest idiotą i należy zerwać z kimś takim kontakt.
Jako że jesteś kobietą, jest to naturalne że fat będzie zbierać się na udach i pośladkach. Ponieważ rozkład receptorów androgennych u kobiet jest przeważnie taki. Do tego w okolicach pośladków i brzucha jest mniej receptorów beta a więcej alfa (u facetów też) dlatego wypalenie oponki jest mega ciężkie i zależy głównie od genetyki osobnika i układu kostnego. Do tego w okresie dojrzewania wahania hormonów są bardzo duże, estrogen i okres mają wpływ na retencję wody oraz ogólne zalewanie sylwetki.

Nie bedę ci polecać jakieś restrykcyjnej diety. Generalnie uważałbym na shit produkty jak: owoce, pieczywo, nabiał(jogurty kefiry mleko) fast foody oraz słodycze. Owoce wymienić na warzywa, batony na lody a jogurt i kefir na twaróg chudy. Jak lubisz colę to możesz zejść na napoje zero w ostateczności lub wodę. Posiłek poranny zjeść bez "węgli-cukrów" .

Kupić sobie zestaw hantli albo kettla. I wykonywać 4 serie przysiadów, 4serie martwego ciągu na prostych nogach i 4 serie wykroków. Co drugi dzień.

Odnośnik do komentarza

Skoro masz 15 lat, to Twoja sylwetka jeszcze będzie się zmieniać, nie zapominaj o tym ;)
Spróbuj dłuższych spacerów na początek i biegania, poszukaj zestawu ćwiczeń, który pozwoli na stopniowe zwiększanie intensywności treningu i nie załamuj się, że efekty nie są widoczne od razu. Bez ćwiczeń i zdrowej diety nie schudniesz, a głodzenie się na pewno Ci nie pomoże.
Codzienne ćwiczenia to może być tylko 15-20 minut, a Twoja sylwetka bardzo się poprawi. Poszukaj zdjęć, jak na wygląd pośladków wpływają przysiady i zmienisz zdanie co do ćwiczeń ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...