Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca 15-latki


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat. Mam 163cm wzrostu oraz ważę 63-65 kg. Moja waga się często zmienia, nie wiem dlaczego. Od poniedziałku do piątku ćwiczę ok. 2h, jednak w soboty i niedzielę ok. 40 min. Również od pn - pt staram się jeść systematycznie, czyli 6:00 śniadanie ( dwie małe kanapki pieczywa ciemnego z białym serem, czasami płatki) następnie 15:00 obiad, i 17:40 kolacja - albo to samo co na śniadanie, albo jogurt z jabłkiem.coraz częściej jestem zmęczona i nie mam sił. Co mam zrobić żeby schudnąć?

Odnośnik do komentarza

Twoja waga się zmienia bo jesteś kobietą i dojrzewasz. Zwiększa się poziom estrogenów co powoduje "podlewanie" w okolicach piersi , ud oraz pośladków. Do tego okres i wahania hormonalne powodują dodatkową retencję wody co utrudnia bieżącą ocenę sylwetki. Hormony mają decydujący wpływ na sylwetkę. Krótko mówiąc można harować jak wół i co najwyżej zajechać organizm jak hormony nie pozwalają schudnąć to się nie da ( tzn da się ale się nie opłaca bo konsekwencje zdrowotne są wtedy za duże).

Pierwsze co to za dużo trenujesz, prawdę mówiąc to taki obciążenie osiągają zawodnicy na szczeblu mistrzostw Polski będąc dobrze naszprycowani. Podejrzewam że treningi nie są zbyt intensywne do tego przeciągają się w czasie powodując wywalanie kortyzolu.Kortyzol osłabia działanie insuliny przez co twój organizm produkuje jej więcej. Dużo kortyzolu=tłuszcz na brzuchu, ciągły wysoki poziom insuliny uniemożliwia palenie fatu. To tak w skrócie. Proponuję mniej trenować i spróbować ćwiczeń jak przysiady, martwy ciąg na prostych nogach, głównie chodzi o ćwiczenia wielostawowe angażujące dużo jednostek motorycznych oraz trening interwałowy(sprinty zamiast długiego biegu). Taki trening powoduje zwiększenie wrażliwości na insulinę oraz wyrzut hormonu wzrostu. GH:HormonWzrostu=spalanie tłuszczu, wrażliwość na insulinę=mniej insuliny=łatwiejsze palenie fatu.

Dieta: 1 nie musisz jeść w zasadzie regularnie o stałych porach. Ze śniadania wywaliłbym kanapki i płatki. W zasadzie rano i przed treningami wyklucz węglowodany (żadnych owoców ,cukrów , ryżu )itp . Śniadanie lub posiłki przed treningowe komponuj z tłuszczy i bialek. (kurze jajo,łosoś,ser żółty, biały półtłusty, udo kurczaka, wołowina). Zjedzenie rano węgli powoduje zahamowanie wydzielania GH i start wyrzutu insuliny. Tego nie chcemy przed treningiem. Po treningu zjadasz posiłek z węglowodanów i białka . Nie jedz owoców nie są wcale zdrowe, jogurt też słaby. Ryż, kasza jaglana i warzywa to zdrowe źródła węgli. Na noc możesz w sumie zjeść posiłek z węglami aby lepiej spać. Ważne aby zjeść węgle po treningu.
Białko: buduje mięśnie, posiłki białkowe sycą na długo. Nie bój się mięsa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...