Skocz do zawartości
Forum

nerwica, a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 15 lat, chodzę do gimnazjum i chciałbym się was doradzić o problemach, które tyczą mnie już dość długi czas. Mianowicie pierwsze co chciałbym poruszyć to takie małe, białe strupki we włosach, ogólnie powstanie dużej ilości takich małych krostek, wrażliwa skóra etc. Mam świadomość, że dojrzewam, ale te strupki, które przypominają łupież są normalne? Mam ich dość dużo i może to jest jakieś zapalenie skóry czy coś. Druga sprawa jest dość dziwna, bo z tego co czytałem w internecie mam nerwicę (zaburzenia obsesyjno-kompulsywne chyba) czyli powtarzanie sobie kilka razy czegoś, aż dojdzie do jakby "uperfekcjonowania" danego słowa i wyobrażenie sobie go. Często poprawiam włosy i ogólnie mam objawy właśnie tych zaburzeń. Walczę z tym, ale to jest naprawdę ciężkie i chciałbym też doradzić się jak zminimalizować to o czym mówię. Ostatnie pytanie/zmartwienie dla mnie to "uczucie" chodzenia robaków w po ciele/pod ciałem, ale nie zawsze. To jest jakby wtedy, gdy sobie o tym pomyślę (tak jakbym sobie to wyobrażał, głównie, ale nie tylko wtedy) i te swędzenie po lekkim zadrapaniu lub dotknięciu ustępuje. Nie wiem czy to może jest następstwo nerwicy? A i bym zapomniał. Podejrzewam też u siebie anemię, bo od niedawna lub kilku lat po prostu straciłem masakrycznie kondycję, z najszybszego biegacza w szkole stałem się zwykłym średniakiem/gorszym od innych (szybko się męczę) mam podczas przełykania śliny jakby piski czy chrupnięcia w uszach (co też może być następstwem anemii) trzęsą mi się ręce i po prostu jakby osłabienie. Chciałbym na końcu dodać, że miałem owsiki niedawno lecz je wyleczyłem jakimś lekiem, ale nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza

Objawy wskazują na nerwicę, ale pierwsze kroki powinieneś skierować do lekarza rodzinnego lub pediatry. Dokładnie przedstaw mu swoje problemy. Powinieneś otrzymać skierowanie na badanie kału w kierunku pasożytów, morfologię i sądzę, że do poradni nerwic dzieci i młodzieży

Odnośnik do komentarza

A dlaczego nie poinformowałeś o sowich objawach rodziców? To z nimi powinieneś rozmawiać swoich problemach zdrowotnych. Powinni zabrać Cię do lekarza. Z tego, co widzę to mamy tu kilka problemów, z którymi trudno będzie sobie poradzić bez konsultacji z lekarzem. Na potwierdzenie anemii musisz zrobić sobie badanie krwi. Strupki na głowie powinien obejrzeć dermatolog i na podstawie tego jak wyglądają dać odpowiednią diagnozę. Drżenie rąk jest niepokojące. Jesteś dojrzewającym chłopakiem, powinieneś tryskać energią. Może to przez nieodpowiednią dietę? Jak się odżywiasz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...