Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia a samopoczucie


Gość anka93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 17 lat i przy wzroście 166cm ważę 66kg. Chciałabym schudnąć, toteż stosuję ćwiczenia (aerobik, podskoki w miejscu, skłony, przysiady). Jednakże podczas wykonywania ćwiczeń momentalnie zaczyna kręcić mi się w głowie i tracę równowagę, przez co przerywam po dziesięciu minutach. Czy może to wynikać z braku kondycji? Jakie ćwiczenia w takim razie powinnam stosować, jak długo dziennie? Dodam, że w mojej miejscowości niestety nie ma basenu.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość rozaliam

To może być brak kondycji. Możesz zdecydować się na mniej "pokręcone" ćwiczenia :) Zamiast podskoków może bardziej statyczne rozciąganie lub zwykłe bieganie? Codziennie trochę zwiększaj dawkę ruchu.

Odnośnik do komentarza

Takie objawy mogą być spowodowane zbyt słaba kondycją lub zbyt intensywnymi ćwiczeniami. Czy takie same objawy towarzyszą Ci w życiu codziennym?? Dobrym sposobem na kontrolne intensywności ćwiczeń i stopnia ich intensywności będzie mierzenie tętna.
Proponuje zatem każde ćwiczenia zacząć od lekkiej rozgrzewki, po niej wykonuj lekkie ćwiczenia. Możesz też zacząć od wychodzenia na długie spacery, poprawisz tym wydolność organizmu i poprawisz swoją kondycję. Z każdym dniem odrobinę podkręcaj tempo i dystans. Jeśli jednak poczujesz się słabo przerwij marsz i głęboko oddychaj. Zacznij od 15 minutowego marszu spokojnym tempem, z tygodnia na tydzień zwiększaj tempo i czas o 5 minut.
Jeżeli Twój puls jest prawidłowy i nie forsujesz się powinnaś udać się do lekarza, być może masz problemy z układem krążenia albo z błędnikiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...