Skocz do zawartości
Forum

Dłonie i stopy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem, mam bardzo małe dłonie i stopy, długość dłoni to 18cm, a nr buta to 36 jedna noga i 38 druga, przy wzroście 175. Mam rocznikowo 17 lat, nie wiem czym może być to spowodowane, czy jestem na coś chory, albo coś, bardzo mnie to dołuje, bo od 6 kasy podstawówki mi się nr buta nie zmienia, dodatkowo mało urosłem z w podstawówce 168cm, a teraz 174-175. Moje stopy są na poziomie kobiet w mojej rodzinie, mam taki nr buta ja moja siostra, która ma 167cm, tyle, że ja mam szerszą stopę. Tata ma 171cm i nr buta 41, a mama 160 i 36, brat 176cm i 42. Moje ciotki mają nr buta 38-40, a wujkowie 41-46. Jak tak dalej będzie to się załamię.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, trochę nietypowa sprawa. Nie bardziej zastanawia różnica w długości stóp. Owszem, prawie nikt nie ma idealnie symetrycznych stóp, ale różnica w rozmiarze obuwia dwa numery to sporo. Myślę, że zarówno i stopy jak i wzrost powinien ci się powiększyć jeszcze. Jednak może warto sprawdzić, czy wszystko z twoim rozwojem jest na pewno w porządku. Najlepiej by było skonsultować się z lekarzem pediatrą, to specjalista, który zna przebieg rozwoju człowieka do 18 roku życia i może zleci jakieś badanie, np. poziomów hormonów.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dłonie mam praktycznie tej samej długości, może różnica 1-2mm, prawa dłoń jest szersza w obwodzie, może przez to, że jestem praworęczny, a różnica w długości stóp to 1,3-1,4cm, czyli dwa rozmiary. Mam nawet długie nogi co do wzrostu i ręce, ale dłonie i stopy małe. Bardzo mnie to dziwi, ponieważ u mnie w rodzinie wszyscy raczej mają duże: stopy/dłonie, krótkie nogi, ale za to mają długi tułów, a ja jestem na odwrót, małe stopy i dłonie, długie nogi i ręce, krótki tułów. Mam zasięg ramion 178cm, a jakbym miał takie dłonie jak brat i ojciec, to ten zasięg byłby powyżej +180cm. Śmieją się ze mnie, że od komputera nie urosłem od pasa w górę. Wszystko by było ok, jakbym był młodszy parę lat, to może by jeszcze jakiś skok wzrostu był, ale teraz raczej go nie będzie, nigdy skoku wzrostu nie miałem, mój największy skok wzrostu to jakieś 2cm przez wakacje, z 6 kl podstawówki do gimnazjum, a tak później to po 1-2cm na rok. Dodatkowo mam małe stopy i dłonie, to na pewno tego skoku już nie będzie, bo to zazwyczaj wcześniej rośnie niż wzrost wzwyż. Abym był podobny do męskiej części rodziny z postury, to tułów musiałby mi podrosnąć z minimum 5cm.

Odnośnik do komentarza

Akurat różnica w wielkości w przypadku dłoni nie jest martwiąca. Wiele osób ma różnicę jednego albo dwóch centymetrów w przypadku lewej i prawej ręki. Jest to głownie spowodowane tym, że jedną ręką wykonujemy więcej czynności niż drugą. Ale różnica w tym przypadku jest mała i nie zauważalna bez zmierzenia. Ze stopami może to być problem, bo będziesz musiał zaopatrywać się w specjalnie przygotowywane dla Ciebie obuwie albo kupować dwie pary. Powinieneś zrobić badania kompleksowe, jeśli wszystko inne będzie w porządku w Twoim organizmie to nie ma sensu się martwić.

Odnośnik do komentarza

Dodatkowo gdzie mam jakie badania zrobić, aby się dowiedzieć czemu praktycznie nie rosnę ?, od 6 klasy podstawówki, podrosłem z 6-7cm, w tym czasie wszyscy znajomi skoczyli po 10-25cm, jedynie ja zostałem taki niski, z ok 80-90 centyla, spadłem do 30-40, nigdy nie miałem skoku wzrostu, największy mój skok to 2cm przez wakacje, z podstawówki do gimnazjum.

Odnośnik do komentarza

Wątpię w to, w mojej całej klasie praktycznie wszyscy +178, jest garstka osób poniżej tego wzrostu, starsi kumple to praktycznie wszyscy +180, młodsi również, ja kiedyś byłem jednym z wyższych w klasie, było wyższych chyba 3-4 i nagle, zostałem praktycznie najniższy, jest chyba 3 osoby niższe ode mnie. Które tak czy siak urosły z 10-15cm, i są praktycznie równe ze mną i dalej rosną, jedynie ja nie rosnę i jak tak dalej będzie, zostanę najniższym w klasie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...