Skocz do zawartości
Forum

Jak mam schudnąć 10 kg w 2 miesiące?


Gość go_siu_la_98

Rekomendowane odpowiedzi

jedz mniej ziemniaków (jeśli jesz frytki to je odstaw) - więcej w posiłkach mięsa i warzyw. No i ćwicz - biegaj, proponuję też skakankę. Nic za darmo, żeby coś osiągnąć trzeba włożyć w to wysiłek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chciałabym sie dowiedzieć jakie są ćwiczenia, aby zmniejszyć, a nie powiększyć obwód łydek.... mam strasznie je umięśnione, dochodzi do 40 cm odwodu... ogólnie jestem szczupła, mam płaski brzuch, ale dolna część nóg to masakra.... wiem, ze mam takie umięśninoe po części przez jazdę na rowerze, ponieważ codziennie jeżdżę nim do szkoły i to juz dobre parę lat.... próbowałam ćwiczenia wyszczuplające, ale szybko sie poddawałam, bo zauważałam, iż mięśnie jeszcze bardziej się rozrastają.... proszę koniecznie o pomoc.... bardzo rzuca to się w oczy.... byłabym bardzo wdzięczna...

Odnośnik do komentarza

Mam podobny kompleks. Moje łydki są z natury duże, mojej mamy i siostry tak samo. Mi pomagały jedynie ćwiczenia rozciągające, na przykład siądź z wyprostowanymi nogami na dywanie i pogłębiaj skłony, następnie siądź w rozkroku i wykonuj podobne ruchy. Poszukaj także inne ćwiczenia rozciągające. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Poza tym staraj się ukrywać duże łydki, a podkreślać inne atuty. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Ja polecam ćwiczenia pilates i callanetics. Są one dobre na każdą partię ciała (również na talię i boczki). Poza tym słyszałam, że ćwiczenia z hula-hop są idealne na twoje problemy. Możesz wypróbować także pływanie. Życzę samozaparcia i systematyczności!

Odnośnik do komentarza
Gość eleonora2

Jeśli kochasz pływać to wybieraj właśnie taki rodzaj aktywności. Wystarczą mniej więcej trzy wizyty na basenie w tygodniu, aby zachować formę. Jednak same ćwiczenia na cellulit to za mało. Jeśli nie będziesz widziała efektów przez dłuższy czas chodzenia na basen, zacznij pić 1,5 lita wody mineralnej dziennie, stosuj kremy ujędrniające, rób masaże i peelingi.

Odnośnik do komentarza

Witaj, jakakolwiek dieta w wieku 11 lat będzie bardzo nierozsądną decyzją. Możesz jedynie wprowadzić niewielkie zmiany w swoim jadłospisie, na przykład jedź więcej owoców i warzyw, ciemnego pieczywa. Unikaj także fast foodów, słodyczy i słonych przekąsek. Aby schudnąć musisz się więcej ruszać. Polecam jazdę na rowerze, rolkach, wrotkach; bieganie; pływanie lub inną formę aktywności, którą lubisz :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Skoncentruj się na zdrowej diecie, składającej się z pięciu posiłków (3 posiłki główne plus 2 przekąski). Menu powinno składać się z dużej ilości owoców i warzyw, pełnoziarnistych węglowodanów (np. kasza gryczana, płatki owsiane, ciemne pieczywo) nabiału, chudego mięsa. Poza tym pamiętaj o aktywności fizycznej (minimum 3 razy w tyg, po 1 h). Wybierz taką, którą najbardziej lubisz, np. pływanie, skakanie na skakance, taniec, jazda na rowerze. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość TakaMała

Ostatnio przez dłuższy czas przytyłam mimo że uprawiam sport parę razy w tygodniu i staram odżywiać sie bardzo zdrowo. Podam przykład co jem i proszę o odp jak mogę schudnąć tylko 2 kg. Podam też średnio ile kalorii mam na jeden posiłek śniadanie 7;00 ok 300 kcal np jajecznica, jajka gotowane, omlet, kanapki z razowym pieczywem, nabiał jakiś typu jogurt albo mleko, płatki musli, owoce warzywa. 2 śniadanie 10;00 ok 200 kcal może byc : jogurt pitny, butelka kefiru, szuszone owoce, jakiś batonik zbożowy, kanapka, jogurt obiad : 15;00 ok 400 kcal typowe polskie obiady ale nigdy nie polewam tłuszczem ziemniaków, nie jem frytek, fastfoodów, zawsze dodaje do obiadu warzywa kolacja : 18;00 ok 200 kcal. jakieś pieczywo chrupkie, owoce, jogurty, owsianki , budyń, ciasteczka zbożowe, warzywa i owoce To wszystko ... uważam że odżywiam się zdrowo, ale niewiem dlaczego, gdy próbuje nawet więcej ćwiczyć - nie chudnę. Nie jem też słodyczy. Przy takim jadłospisie powinnam być chuda jak patyk, a tyje przy nim ;/

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

W Twoim wieku nie wolno szybko chudnąć. 10 kg w miesiąc to za dużo. Rozwijasz się, dlatego diety odchudzające są stanowczo odradzane. Musisz skupić się na tym, by Twoja dieta była zdrowa. Nie musisz całkowicie rezygnować ze słodyczy, ale trzeba je jednak ograniczyć. Jedz więcej warzyw i owoców, pij więcej wody mineralnej. Nie użalaj się na sobą, tylko zacznij ćwiczyć, jeździć na rowerze, biegać. Wtedy na pewno zdrowo schudniesz i polubisz swoje ciało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Szybka dieta ma bardzo negatywny wpływ na organizm, tym bardziej jeśli stosuje ją osoba, która dojrzewa. Radzę zapomnieć o jakichkolwiek dietach odchudzających. Proszę się skupić na zdrowej diecie, pełnej warzyw i owoców oraz na aktywności fizycznej. Przy odrobinie cierpliwości waga na pewno zmniejszy się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie! Mam 18 lat i jestem kobietą. Jak każda nastolatka marzę o pięknej sylwetce. Jednak mój problem jest najbardziej skumulowany w dolnych partiach ciała - chodzi tu o dużą pupę i duże uda. Postanowiłam, że skoro do lata mam 3 miesiące to postaram się ten czas maksymalnie wykorzystać i schudnąć z 61 do 52kg. Jest to dość dużo, ale mam bardzo dużo wiary w siebie, a siła marzeń jest, jak zawsze, jeszcze silniejsza. Odchudzam się już dość długo (ok 1 roku), ale najczęściej z efektem jojo. Dlatego postanowiłam już więcej się nie głodzić i zjadam ok. 5/6 posiłków dziennie w średnich ilościach. Po diecie zazwyczaj byłam zmęczona i nie mogłam się skupić, ani nie miałam też siły. Teraz jestem na diecie (5 posiłków) już 2 tydzień i ważę 58,7kg. Ta waga utrzymuje się od poniedziałku. I na razie nie spada. Ale do czego zmierzam? Najbardziej zależy mi na konsultacji i odpowiedzi na moje pytanie. Czy jeśli będę ćwiczyć przez 1h dziennie, 3 razy w tygodniu i będę chodzić 3 razy w tygodniu na godzinne szybkie spacery i jednocześnie trzymać dietę to uda mi się osiągnąć tą wagę i szczupłą sylwetkę w 2-3 miesiące? Mogę przesłać mój jadłospis. A po tych ćwiczeniach jestem zmęczona i bardzo spocona, są bardzo wysiłkowe. Zawsze po nich też się rozciągam. Bardzo proszę o poradę, czy to wszystko ma sens. Bardzo mi zależy na ładnym wyglądzie w bikini, więc jestem gotowa na poświęcenie. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Trudno jest powiedzieć czy te ćwiczenia będą skuteczne i czy schudniesz 10 kilogramów. Na pewno Ci one nie zaszkodzą i poprawią wygląd Twojej sylwetki. To czy schudniesz zależy od dużej ilości czynników np od Twojej przemiany materii, od intensywności ćwiczeń i Twojej dokładności przy ich wykonywaniu, od stanu zdrowia, płci i wieku oraz wielu innych. Jeśli będziesz jadła 5 - 6 małych posiłków, unikała słodyczy, fast foodów i innych niezdrowych przekąsek to po pewnym czasie uda Ci się schudnąć.
W swojej diecie staraj się unikać tłustych potraw,wędlin i nabiału. Wybieraj produkty lekkostrawne i niskotłuszczowe. Zamiast białego pieczywa jedz pieczywo razowy lub pełnoziarnistej mąki. Nie pij napoi gazowanych, ponieważ zazwyczaj mają one bardzo dużo cukru w swoim składzie a co za tym idzie są bardzo kaloryczne. lepiej pij wodę mineralną, lekkie napary herbat, czerwoną lub zieloną herbatę, soki niedosładzane czy wody źródlaną.
Do tego bądź aktywna i trzymaj się swojego planu.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość PawiePiórko

skoro chcesz schudnąć i wiesz co robisz źle to po prostu zacznij prawidłowo się odżywiać a na pewno trochę schudniesz. Ogranicz słodycze i nie jedz dokładek. Zamiast tego staraj się jeść spokojnie i powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs, wtedy szybciej poczujesz się syta i nie będziesz musiała jeść dokładek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...