Skocz do zawartości
Forum

Czy zawsze USG dodaje 2 tygodnie?


Gość Lilianna563

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilianna563

Witam!
Zastanawia mnie fakt podawania czasu trwania ciąży i tego co mi lekarz mówi. Minął 8 tydz.1 dz.od OM, dziecko ma 10 mm 7tydz.0dz. tylko,że mój lekarz mówi,że to od zapłodnienia 7 tydz. a tu otrzymałam odpowiedź,że usg dodaje 2 tyg. ale ja wiem kiedy był stosunek 9 i 10 dzień cyklu.Czyli,że dziecko ma faktycznie 5 tygodni? W takim razie chyba za wolno rośnie i mam obawy a kontrola za 3 tygodnie. Zastanawiam sie w takim razie czy nie zmienic lekarza.
To proszę mi tylko jeszcze wytłumaczyc jak to jest gdybym nie pamietała daty ostatniej miesiączki, to lekarz zmierzy dziecko i poda mi wiek wg jego wielkosci czyli przybliżonej daty zapłodnienia czy będzie to wiek od zapłodn.plus 2 tyg.?
Pozdrawiam i dziekuję za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza

droga Lilianno!
Powiem Ci tak jak bylo u mnie kiedy bylam na wizycie pierwszy raz. Po badaniu USG wyszlo mi ze jestem w 10tyg ciązy (licząc od dnia ostatniego okresu), ale w ciaze zaszlam tak ok 2 tyg po okresie, czyli jak bylam na wizycie to byl mniej wiecej 8tydz. Lekarz mi tlumaczyl ze przewaznie ginekolodzy licza od dnia ostatniego okresu poniewaz bardzo ciezko jest stwierdzic kiedy tak naprawde doszlo do zaplodnienia. Dla tego lekaze przyjeli taka metode obliczania:). Kazdy lekarz powinien Ci to powiedziec:).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...