Skocz do zawartości
Forum

Musze zmienic nawyki codzienne- powazne konsekwencje.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 1 liceum. Nauki jest sporo. Od 2 miesiecy jestem ciagle przemeczony. Chodze spac o 2 w nocy, a wstaje po 6 zeby zdazyc na autobus. Spie wszedzie gdzie sie da. jak jade do szkoly spie w autobusie jak wracam tez, jak czekam na lekcje rano to jest malo osob a ja robie sobie drzemke, Jak przychodze ze szkoly to jem obiad i klade sie spac an 1,5 h . pozniej wstaje i nie moge zdazyc zrobic wszystkich lekcji, co powoduje ze kolo sie zatacza i tak jest codziennie. A spie po poludniu dlatego ze jak przychodze ze szkoly to nie mam sily. Codziennie spie po 4,5 godziny. rodzice nie pozwalaja mi pic kawy. ostatnio byl wyklad w szkole i poszlismy na aule i misjonarze opowiadali o ich zajeciu to nawet wtyedy spalem! Co mam zmienic abym mogl normalnie funkcjonowac ? normalnie spac, wstawac wyspanym i byc nauczonym na lekcje w szkole ?

Odnośnik do komentarza

Jesteś przemęczony, mózg coraz wolniej pracuje i coraz więcej czasu wymaga nauka.
Rady - wysiadaj z autobusu parę przystanków wcześniej , wracaj lekkim truchtem , lub szybkim krokiem, do domu.
Dotlenisz się trochę.
Po spaniu otwórz okno i intensywnie ćwicz tak, by się zmęczyć.
Dopiero potem siądź do lekcji.
W ciągu doby śpij 7,5 do 8-miu godzin, wliczając w to popołudniowy sen.
Ustal godzinę i twardo jej się trzymaj, nie później niż o 12-ej.
Zaczniesz się wysypiać, szybciej uporasz się z lekcjami, a dotleniony mózg, będzie sprawniej działał.

Nie tak dawno gdzieś wyczytałam, bądź usłyszałam /nie pamiętam/
Dziewczyna miała dużo zajęć, na pytanie jak sobie radzi odpowiedziała, że ostro ćwiczy. Chodzi na zajęcia wymagające dużego wysiłku fizycznego.
Bez tego nie dałabym sobie rady - dodała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...