Skocz do zawartości
Forum

Czy na tym polega uczenie sie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 1 klasie liceum. Szkola mi sie podobam znajomi tez, gorzej jest z nauka. przedmiotow jest duzo, zeby wszystko zaliczyc itd. Jestem na profilu humanistycznym, wiec najwieksza uwage przykladam do polskiego, wosu, historii, angielskiego i geografii oraz przedsiebiorczosci. Pozostalych przedmiotow nie cierpie, najchetniej bym je wyrzucil i ich sie wogole nie uczyl. rozszerzone bede mial dopiero od 2 klasy.Nie chce sie uczyc z przedmiotow ktore mi sie nie przydadza i nie bede ich pisal na maturze. Zazwyczaj jest tak, ze jak mam sie uczyc z chemii fizyki czy biologii to ucze sie na pamiec definicji itd, zeby tylko to zaliczyc i material leci dalej. Przykladowo te lekcje i tematy ktore byly w pazdzierniku - nie pamietam nic zadnych wzorow z fizyki, chemii itd. Co innego jest z przedmiotasmi ktore lubie- tu ucze sie ich zeby to znac umiec i pamietac. czesto jest tak ze z tych przedmiotow gorszych dostaje slabe oceny-- czy ja sie ucze caly dzien ich , czy tylko zajrze do ksiazki. Czy robie dobrze, czy powinienem zmienic jakis system nauczania / hce sie uczyc tego co mi sie przyda , a nie fizyki czy chemii. Zdarza sie ze wracam pozno do domu i nie stracza mi czasu na nauczenie sie wyszstkiego, co powoduje za chodze pozno spac.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem dobrze robisz, ponieważ ja sama tak się uczę.
Przedmioty które lubię i bedę w przyszłości prawdopodobnie potrzebować uczę się tak aby rozumieć i móc tego jeszcze kiedyś użyć.
A przedmioty których nie lubię i nie sądzę, że bedą mi w przyszłości potrzebne uczę się na pamięć, pisze sprawdzian i zapominam.
I wydaje mi się, że jest to okej, no bo na tym też polega szkoła, uczysz się np. z Polskiego bardzo dobrze, bo to lubisz a z chemi uczysz się, bo musisz, aby moeć dobre świadectwo.
A jak nie nadążasz z nauką, powinneś lepiej zaplanować sobie dzień.
Ja czasem się nie uczę, bo miałam np. cały tydzień zawalony, to jedna 1 w tą czy w tamtą strone jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Hm, ja np. uczę się całe 5 dni w tygodniu i czasem sobota, ale w weekendy robię tak aby mieć wolne i troche się zabawić. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...