Skocz do zawartości
Forum

Plastry antykoncepcyjne a ciąża


Gość malutka22041

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malutka22041

Witam..Chciałabym poznać odpowiedz dotycząca stosowania plastrów... miesiączke mam dostac 23 marca..trwa ona ok 4 dni ...plaster należy nakleic pierwszego dnia cyklu a wiec 23..kolejny plaster musiałabym nakleic 30 marca (po tygodniu) Jakoś tak wyszło ze pozostał mi tylko JEDEN taki plaster i chciałabym sie dowiedziec czy kochajac sie po miesiaczce kiedy już nie bede krwanic np 28, po czym 30 kiedy przypada dzień zmiany plastra odklejajac go i NIE NAKLEJAJAC NASTEPNEGO jest jakas możliwośc ze bede mogła zajsc w ciąze??? czy plemniki w moim ciele bedą jeszcze w stanie mnie zapłodnić... Proszę o odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza

Witam od ponad roku stosuje plastry Evra zazwyczaj dodatkowo stosowaliśmy prezerwatywę podczas stosunku . Plastry stosowałam prawidłowo , wiem na czym polega antykoncepcja hormonalna ale boje się że mogę być tym 1 % .Ostatnio jednak doszło do stosunki bez dodatkowego zabezpieczenia chłopak nie szczytował wewnątrz mnie . Okazało się ze do stosunku doszło w czasie gdzie jest zagrożenie ciążą w 1 dniu z pośród tych 3 zagrożonych . Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Odnośnik do komentarza

Witam od ponad roku stosuje plastry Evra zazwyczaj dodatkowo stosowaliśmy prezerwatywę podczas stosunku . Plastry stosowałam prawidłowo.Ostatnio jednak doszło do stosunki bez dodatkowego zabezpieczenia chłopak nie szczytował wewnątrz mnie . Okazało się ze do stosunku doszło w czasie gdzie jest zagrożenie ciążą w 1 dniu z pośród tych 3 zagrożonych . Czy mogło dojść do zapłodnienia?

Odnośnik do komentarza

Czy jak powinnam naklejic plaster w pierwszy dzien miesiaczki albo po 24 godzinach odkad ja mam to czy jak przykleje po jakis 30 godzinach to bardzo zle? Jakie moga byc tego skutki? Odkad chronia plastry, bo skoro przyklejam w czasie miesiaczki to po co maja chronic w czasie jej trwania? I drugie pytanie brzmi czy uzywajac tych plastrow moge normalnie robic test ciazowy bez obaw o nieprawdziwy wynik? Chce go zrobic jakies 2 tyg po okresie, bo nie jestem pewna paru dni (1-4) przed okresem czy nie zaszlam.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dot. plastrów Evra. Pierwszy plaster przykleiłam w 1dzień miesiączki (29.10), okres skończył mi się po 6dniach, jak zawsze. Drugi zmieniłam 05.11. Jutro zmieniam trzeci. Seks bez prezerwatywy uprawiałam 10.11 i partner skończył we mnie, czy jest ryzyko ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

Witam. Przechodzilam z microgynon 21 na plastry evra. Zrobiłam 7 dni przerwy i 8 dnia nakleilam plasterek zgodnie z zaleceniem lekarza. Pierwszy plaster nakleilam w środę. w czwartek Odbyłam pełny stosunek z dojsciem wewnątrz bez dodatkowego zabezpieczenie. W nastepna srode zmienilam plaster a w piatek znowu odbylam pelny stosunek bez dodatkowego zabezpieczenie a miałam dni płodne. Moje pytanie brzmi czy w takiej sytuacji jestem chroniona czy jest jakieś ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, pytanie skierowane raczej do Ginekologa, chcielibyśmy przerwać stosowanie plastrów hormonalnych Evra(po ok. 2 latach stosowania zgodnie z instrukcja), jednakże podczas 3ciego plastra (2 dni przed zdjęciem go) odbyty był stosunek kończony w pochwie. Teraz ma nastąpić (zgodnie z instrukcja) 7dmio dniowa przerwa, a następnie chcielibyśmy przerwać stosowanie plastrów, tj. po 7dmiodniowej przerwie nic nie przyklejać. Czy powstrzymując się teraz od stosunków jest ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...