Skocz do zawartości
Forum

Ciągły stres i lęk..


Gość anonim171

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Robert i mam 17 lat. Przychodzę tu z problemem z którym męczę się już od dłuższego czasu. Mianowicie czuje ciagły bardzo "mocny" stres przed szkoła, poszczególnymi zajęciami itp, na początku odbierałem to normalnie lecz pózniej przemyślałem to i zrozumiałem że po prostu zaczynam się bać. Lęk narastał z czasem...coraz bardziej i coraz bardziej do tego stopnia że praktycznie nie rozmawiam już z rówieśnikami i sie od nich odizolowuje. Ten strach pochłoną mnie na tyle że każdy wolny czas przeznaczam na nauke itp. Nie mam chwili wolnej i nie robie kompletnie niczego innego tylko staram sie uczyc zeby mi ulzylo, przynajmniej tak myslalem ze bedzie, ale nic to nie daje. Ciagle o tym mysle strach i stres mnie pochłaniają, mam myśli samobójcze, dziwne myśli i obawy. Nie wiem co robic, wiem ze nie powinienem tak zyc, i wiem tez ze tak nie trzeba zyc bo widze to u innych ludzi. Byłem dosc energicznym chlopakiem, towarzyskim, teraz nie mam ochoty nigdzie wychodzic, z nikim rozmawiac, slucham samych przygnebiajacych piosenek i nie wiem na co czekam. Czy ktos by mi mogl pomoc i poradzic w jaki sposob mam to pokonac? Jak mam zaczac szczesliwe zycie i odganiac te mysli samobojcze od siebie? Z gory bardzo prosze o pomoc i wskazowki co powiniem zrobic.

Odnośnik do komentarza

Witaj Robert
Czego konkretnie się obawiasz?
takie nasilające się problemy mogą wynikać z nerwicy lękowej,albo depresji. a czasem maja jakąś konkretna przyczynę.
Zmieniłeś może szkołę?
Może spróbuj się aż tyle nie uczyć- tylko wyjdź gdzieś, np pobiegać albo na basen. Jak nie ma poprawy- potrzebne chyba będzie tez wsparcie psychologa.
Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jestem tego świadoma. Nie mniej jednak mam lęk wpisany w naturę. Od zawsze stresowałam się tym, że zaraz będę wywołana przed tablicę i dostanę 1, że nie skończę studiów, że nie napiszę magisterki, że będę musiała skonfrontować się z szefem,który będzie się na mnie wyżywał, że będę miała do załatwienia coś co mnie przerasta. Lęk i stres towarzyszy mi od zawsze. Jednak te słowa jakby głupio nie brzmiały dawały mi pocieszenie, że dam radę wyjść z opresji, że jest to pewien proces.
Jednak piękna refleksja o tym w jakim stanie po tym procesie wychodzimy. Czasem silniejsi a czasem wręcz odwrotnie...

Odnośnik do komentarza

Witaj Robert!

Odczuwasz niemal stały i dość silny lęk przed szkołą, a to sugeruje na fobię szkolną. Jesteś uczniem sumiennym, uczysz się, przygotowujesz na lekcje, a mimo to lęki nie ustępują. Co więcej, Twoje samopoczucie spada, pojawiają się nawet myśli samobójcze. Oczywiście przez Internet nie postawię diagnozy, bo jest to niemożliwe, ale zachęcam Cię do konsultacji u psychologa (np. szkolnego) lub innego specjalisty w poradni zdrowia psychicznego. Porozmawiaj o swoich problemach z kimś z bliskich (mamą, tatą, rodzeństwem). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...