Skocz do zawartości
Forum

wpływ księżyca na człowieka


Gość darksideofthemoon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darksideofthemoon

Czy księżyc ma jakikolwiek wpływa na zachowanie człowieka. Czy jesteście jakoś bardziej aktywni, rozdrażnieni?wczoraj było zaćmienie i wielu moim znajomym przytrafiło się coś nieprzyjemnego-kradzież auta, zagubienia czegoś, ogólnie zły humor itp. Ja np. źle spałam, co chwila się budziałam, jakbym czuwała.

Odnośnik do komentarza

Lubię księżyc, witam się z nim, gdy go zobaczę..
Na mnie ma pozytywny wpływ.
W czasie pełni, wszystkie koralowce, na całym świecie, "kwitną"- nie wiem, jak to prawidłowo nazwać i jak często występuje to zjawisko.
Księżyc ma wpływ na wszystko, co dzieje się na ziemi .
Prawda jest jednak taka, że nie interesowałam się nim, ot, tylko to wiem, co wpadło mi w ucho

Odnośnik do komentarza

no widocznie księzyc w pełni odbija tyle promieni, że w jakimś stopniu upodabnia się do np światła porannego, więc pewnie dlatego te koralowce kwitną czy ludzie się budzą bo myślą, że już ranek (czy dlatego, że ptaki zaczynają latać i śpiewać bo mroku nie ma).
Tylko taki wpływ może mieć, jak się zasłoni okna i je zamknie to różnicy nie będzie ;).
Uwaga na wilkołaki w czasie pełni !

Odnośnik do komentarza

~datoya
Tu nie chodzi tylko o światło- ale o wplyw na wody na Ziemi- przypływy i odpływy morz np -a organizm człowieka w większości składa sie z wody.

Panie/Pani datoya, garść wiedzy:
przypływy i odpływy to zależą od siły przyciagania grawitacyjnego a przyciaganie owo zależy od masy i od drugiej potęgi odległości (od masy proporcjonalnie od odległsoci odwrotnie proporcjonalnie).
Jak wiemy odległość księżyca od ziemi sie nie zmienia (oddala sie ale o o tak małą wartość że na rok to może kilka cm (wpływ pływów itp) )
tym bardziej jego masa sie nie zmienia więc jak te 2 czynniki są stałe to pływy są również mniej więcej stałe a napewno nie zależą od pełni, bo pełnia to tylko oświetlona powierzchnia księżyca. Jedynym czynnikiem może być światło odbite od powierzchni księżyca, innej możliwości jak widzimy nie ma ;p
a i apropo "oddziaływania masy księżyca na mase wody w ciele ". tak jakby woda była wyróżniona, a nie jest. oddzaiływanie grawitacyjne działa na mase a nie na tylko wode , a to że wystepują pływy to dlatego że woda jest płynna ;p gdyby zamist piasku czy gleby była lawa to były by wtedy pływy roztopionej skały. Pozdrawiam i zachęcam do zainteresowania sie fizyką ;)

Odnośnik do komentarza

tak jak różne teorie świata kwantowego, większość to spekulacje. Mogłaś czytać jakiś denny artykuł. Poza tym, żeby teoria była potwierdzona trzeba wpierw ją w odpowiedni sposób sprawdzić, jakieś badania i te sprawy. to że grupka fanatyków zrobiła badania na 20 osobach o niczym nie świadczy, a ponad to: na zachowanie człowieka wpływa wiele rzeczy jak i również sama świadomość, że jest pełnia, coś jak placebo. Jeśli patrzec z naukowego punktu widzenia to tak jak wcześniej zaznaczyłem wpływ może mieć światło co w miastach ma minimalny wpływ (chyba tłumaczyć nie muszę), ale to że widzimy chmury nie znaczy że one tam będą przez całą noc i tez nie znaczy że 10 km dalej ktoś też widzi księżyc za chmurami. temat jest do przebadania ale prawda jest taka, że to jest zbyt mało sensowny temat do przebadania, no bo co może wpływać oprócz świadomości człowieka o pełni i oświetlenia? Coś jak duchy, każdy słyszał historie, dużo osób widziało (nawet w mojej rodzinie) ale tak naprawdę łatwiej jest wytłumaczyć to poprzez figle naszego umysłu. Już bardziej skłaniał bym się do zapoznania z wpływem księżyca na materie pod skorupą ziemską, czy wpływ na pole magnetyczne czy tego typu rzeczy. Takie moje zdanie, nie doszukujmy się jakiś paranomlanych zjawisk, wpływów księzyca na nasze życie i zostawmy to psychologom, fizykom , astrologom i tym podobnym i czekajmy na sensowne artykuły naukowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...