Skocz do zawartości
Forum

Brązowe plamy na dłoniach


Milejdi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano po przebudzeniu zauwazyłam dziwne zjawisko, mianowicie brązowe plamy na dłoniach. Poszłam od razu myć ręce, szoruje szoruje i nic nie pomaga. Czym to moze byc spowodowane? Na codzień pracuję w rękawicach nitrylowych poniewaz pudrowe bardzo niszczyły dłonie. Więc myslę ze one nie moga uczulic. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Dodaję zdjęcia

monthly_2015_09/brazowe-plamy-na-dloniach_3320.jpg

monthly_2015_09/brazowe-plamy-na-dloniach_3321.jpg

Odnośnik do komentarza

Może kiedyś komuś się przyda odpowiedź. 

U mnie była to reakcja alergiczna na któryś składnik piwa.

Po wypiciu piwa na drugi dzień miałam takie plamy. Ale nie miałam pojęcia od czego. Też próbowałam to zmyć chyba wszystkim ale się nie dało. 

Tydzień później wypiłam jedno piwo i po kilku godzinach zaczęły się pojawiać znowu, rano to samo. Zawsze znikały w ciągu 1-2 dni. Wtedy się zorientowałam że to musi być albo piwo albo puszka. Albo coś z wątrobą chociaż nie piję częściej niż 1x tyg.

Odczekałam kilka dni i zrobiłam próbę żeby nie dotykać puszki (myślałam że to przez puszkę) i wypiłam pół tego piwa ze szklanki. Rano znów plamy. 

W ciągu 3 tygodni wypiłam 3 piwa (każde z tego samego czteropaka)

Poszłam więc na badania, krew mocz nerki wątroba, wszystko ok.

Rozmawiałam ze znajomą która pracuje w szpitalu i doradziła mi spróbować inne piwo czy będzie taka sama reakcja. Bałam się wogole już próbować ale po jakimś czasie się odważyłam i spróbowałam innego piwa. Zero plam. Także u mnie ewidentnie jakaś alergia, albo jakieś trefne piwo.

A że miałam takie plamy po wypiciu piwa to już byłam pewna jakichś problemów z wątrobą, a tu jednak nie. 

IMG_20231029_075910.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej

Fajnie ze opisalas swoj problem. Mam to samo. Dzien wczesniej bylem w pubie ze znajomymi i wypilem 2 piwka. Wrocilem do domu i normalnie spedzilem wieczor.

Rano sie obudzilem, zobaczylem swoja reke, plamy byly wszedzie, male pojedyncze i takie jakbym sie czyms ochlapal.

Na poczatku pomyslalem "chyba mi sie ulalo" w nocy, ale sprawdzilem i posciel czysta. Poszedlem umyc reke ale nawet po szorowaniu nie zeszlo. Zaczalem sie zastanawiac czy z jakims kwiatkiem przed spaniem sie nie bawilem (czasami puszczaja soki) a kwiatow mam duzo w domu ale nie! Jestem pewien ze nic nie robilem.

 

Takze po Twoim poscie wydalo mi sie bardzo prawdopodobne ze to po tym piwie, tyle ze pilem lane w kuflu.

Plamki jeszcze mam, juz slabe ale sa. Jak zejdzie to napije sie tego samego piwa zeby sprawdzic i zobaczymy. 

Powtorzylo Ci sie to jeszcze po jakims alkoholu?

Pozdrawiam i zdrowia zycze!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...