Skocz do zawartości
Forum

Astygmatyzm i niedowidzenie oka


Gość bunia1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam pytanie. Mam 23 lata. Od 10tego roku noszę okulary. Został u mnie zdiagnozowany astygmatyzm. Przez dwa lata wada nie ulegała zmianie. Ostatnio pani doktor powiedziała mi, że mam niedowidzenie oka prawego, zauważyła małe jedno zmętnienie soczewki. Dodatkowo zleciła topografię rogówki. Czy to zmętnienie soczewki to zacma? czy z tym da się zrobic?jakie mogą byc dalsze konsekwencje niedowidzenia oka? czy moze dojsc do niewidzenia calkowitego?

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Na te pytania powinien Ci odpowiedzieć Twój lekarz. To on miał szanse obserwacji Twoich oczu, dlatego musisz zaufać jego diagnozie. Możesz skonsultować się także z innym specjalistą, jeśli nie masz pełnego zaufania do obecnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wątek troche czasu nieodświeżany , ale jeżeli jest zmętnienie soczewki to faktycznie moze to być początek zaćmy . Poza tym coraz wiecej osóbmłodych atakuje własnie zaćma . I niesttey nie da się tgo wyleczyć farmakologicznie . Nic innego nie zostaje tylko zabieg . W polsce w ramach NFZ czeka się od roku do nawet 3 lat . Ja np dostałam termin za 3 lata . I się tak zdenerwowałam ze postanowiłam wyjsc z kolejki i jechac na zabieg do Berlina w ramach dyrektywy transgranicznej do kliniki optegra . przeszłam badania kwalifikacyjne w optegrze w Polsce . pojechałam na zabieg ,dostałam soczewkę zaawansowaną .I oczywście NFZ mi zwrócił za operacje ;)

Odnośnik do komentarza
Gość no to widzę

Zdiagnozować musi lekarz, koniecznie, najlepiej wybierz placówkę taką która dysponuje pełnym zakresem diagnostyki w jednym miejscu, szukaj też takich, które mają nowoczesny sprzęt, on jest teraz niezbędny do dobrej diagnozy.
A jeśli faktycznie to zaćma to przy okazji konieczności jej operowania, można podczas jednego zabiegu skorygować wadę wzroku, to fajne rozwiązanie. Robią to np. w Centrum Okulistyki Dr Michnowskiego.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra klinika, operująca zaćmę jest w Ostrawie w Czechach One Day Clinic.To polska klinika bardzo dobrze wyposażona.Mój dziadek tam miał operowaną zaćmę. Ważne jest to że dają tam soczewkę asferyczną która poprawia widzenie w dzień i w nocy. A nie wszędzie taka dostaniesz. Po drugie zabieg można zrefundować z polskiego NFZ to też jest duże udogodnienie no i nie trzeba czekać. Tam termin operacji nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...