Skocz do zawartości
Forum

Rehabilitacja szkodzi - przerwać ?


Gość problem z barkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość problem z barkiem

Witam, mam taki problem. Miałem uraz barku, który na rentgenie nie wyszedł jako żadne uszkodzenie kości.
Trafiłem do lekarza ortopedy, ale chyba źle trafiłem, bo wydawał się strasznie lekceważący. Nawet nie zadał sobie trudu żeby podczas 2 wizyt obejrzeć bark. Przez 3/4 wizyty klepał w komputer i zamienił ze mną max 2-3 zdania.
Skierował na rentgen. Gdy przyszedłem z tym rentgenem, znowu klepał w komputer i dał mi receptę na Olfen oraz na rehabilitację - 10 zabiegów laserowych. Nawet nie uznał za stosowne wyartykułować swojej diagnozy, nie mówiąc już o wskazanich dotyczących spożycia leków, dopiero jak przed samym wyjściem go zapytałem to rzucił : "zapalenie stożka"

No dobra, myślę sobie, pewnie za dużo House'a się naoglądał i myśli że gburowatość jest trendy i że wszystko wie bez oglądania pacjenta.

Wyłykałem ten Olfen i poszedłem na rehabilitację.
Tam podobna ignorancja. Panienka ustawia laser i wychodzi. Wiem że bark to stosunkowo nieduży obszar, ale laser to dość precyzyjne urządzenie. One nawet się nie zapytały o diagnozę, której nie było na skierowaniu tylko lakoniczne " rehabilitacja laser barku prawego po urazie".Dopiero na trzeciej rehabilitacji zapytała inna z nich, w którym dokładnie miejscu boli. Efekt jest taki, że po 6 zabiegu jest gorzej a nie lepiej.

Przerwalibyście taką rehabilitację ? Co mam robić ?

Odnośnik do komentarza
Gość problem z barkiem

zgłosiłem problem tym terapeutom od rehabilitacji, oddzwonili żebym kontynuował.
Tylko ja nie wiem czy mogę im ufać, chodzi o moją prawą rękę a rehabilitacja jest płatna, stracą kasę za resztę zabiegów, może tylko o to im chodzi ? Do tego oddzwoniła do mnie z zastrzeżonego numeru i się nie przedstawiła tylko że dzwoni z ośrodka rehabilitacji, więc nie udowodnię im że to oni mi zalecili kontynuowanie rehabilitacji.

Co Wy byście zrobili na moim miejscu ?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem,ale laser nie powinien Ci szkodzić,poczytaj w necie o jego działaniu i o zapaleniu stożka,
zabiegi mają działać wspomagająco ,a tak prawdę mówiąc organizm sam musi się zregenerować.

Sam musisz zdecydować ,wg mnie czy wybierzesz te zabiegi czy nie nie sprawi różnicy,
,chociaż większy ból ma pewnie związek z tym ,że nie bierzesz już tych tabletek przeciwbólowych, nie z laserem.

Wybierz się jeszcze do innego ortopedy,sprawdzić czy potwierdzi diagnozę i co zaleci.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość problem z barkiem

dzięki ka-wa, prawdopodobnie trafiłaś. Poszedłem tam dzisiaj i pytałem terapeutke - powiedziała że to może być po odstawieniu Olfenu że ból wrócił, a ten cały laser to mam wrażenie pic na wodę, bardziej produkt komercyjny niż terapia, nawet trudno mówić o efekcie placebo, nie mogę oprzeć się wrażeniu że kasa idzie w błoto.
Bywałem już na PRAWDZIWYCH rehabilitacjach i efekty były wyraźnie odczuwalne po dużo gorszym urazie, a to smyranie światełkiem to ściema jakich mało.

Odnośnik do komentarza
Gość problem z barkiem

Dzięki ambra, zapytam ortopedę o ultradźwięki, zobaczymy co powie.

ka-wa: zapisałem się do innego ortopedy - dr n med, a nie lek med jak tamten

Tymczasem wrócę chyba do tabletek. Moim zdaniem za krótko je brałem. Olfen to NLPZ, po prostu zapalenie stożka jest niedoleczone a rehabilitacja to zwykle wisienka na torcie, w tej sytuacji chyba rzeczywiście jest zmarnowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...