Skocz do zawartości
Forum

czy muszę odpracować?


Gość Danuta718

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu dostałam umowę o pracę. Wówczas miałam pracę co 2 tygodnie a nie co tydzień. Czy naprawdę muszę odpracowywać te godziny nie przepracowane? Zwłaszcza że odpracowuję nie na swoim terenie tylko komuś innemu pomagam. Jak to właściwie jest?

Odnośnik do komentarza

Więc postaram się zrozumiale napisać. W pewnym mieście roznosze ulotki. Standardowo ukazuje się co tydzień jednak w lipcu ukazała się co 2 tygodnie. Czyli teoretycznie kolejne 2 muszę odpracować. Te ,,nie wypracowane" godziny odpracowuję, jednak nie na swoim terenie a pomagam komuś na jego terenie. Stąd pytanie czy faktycznie muszę komuś pomagać i czy w ogóle te wolne dni muszę odpracować.

Odnośnik do komentarza

Pracowałam przez 2 tygodnie a powinnam 4. Czy muszę to faktycznie odpracować i jeśli tak to czy muszę pomagać na cudzym terenie. W biurze nie chcę tego wyjaśniać bo mimo wszystko to i tak wszystko dotrze do zwierzchnika który każe mi odpracowywać a w necie bardzo nie mogę znaleźć informacji.

Odnośnik do komentarza

Szkopuł w tym że to nie pracodawca każe odpracowywać a ktoś w rodzaju ,,zwierzchnika". I tak odpracowuję więc nie chodzi mi o to czy to zgodne z prawem. Nie chodzi mi o to że chcę dochodzić praw tylko o samą świadomość czy ten ,,zwierzchnik" nie wykorzystuje mnie dla prywatnych celów (pomagam w terenie jego dzieciom, dzięki czemu oni krócej pracują a zarabiają tyle samo- ja z tego można rzec nic nie mam) .

Odnośnik do komentarza

Zwierzchnik,czyli kierownik,przełożony,nie ma znaczenia czy właściciel,
skoro miałaś zapłacone za te 2 tygodnie ,a nie pracowałaś to on teraz to wykorzystuje,nie wiem czy to jest zgodne z prawem ,bo nie wiem,jak/skoro masz umowę o pracę/ ten okres był potraktowany ,w którym nie pracowałaś z winy pracodawcy,
ale pewnie tak ,że podlegał odpracowaniu ,
pracodawca może tak zrobić.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...