Skocz do zawartości
Forum

Padaczka alkocholowa - Czy są możliwe 2 ataki w ciągu 8 h ?


Dt102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Moja mama wczoraj pierwszy raz dostała na moich oczach w ciągu 8 godzin dwa razy padaczki alkoholowej. Przy pierwszym przestała oddychać na minutę , zaczęła ją reanimować pielęgniarka, która akurat była na wakacjach, drugi dostała 4 godziny później.
Atak wyglądał tak , że patrzyła się w jeden punkt, tak jakby się ,,zawiesiła ", potem wydała z siebie jęk i dostała skurczu mięśni rąk, nóg i twarzy, gałki oczne ,,poleciały " do góry, dostała drgawek i poleciała tzn. piana z buzi. (Nie oddała moczu)
Wiedziałam ,że mama popija, ale nie miałam świadomości, że jest uzależniona. Podobno miewała już takie ataki w przeszłości ze 3 razy, ale było to podobno jakieś 4-5 lat temu i przebiegły lżej (doszło wtedy tylko do oddania moczu i paraliżu mięśni) W związku z tym chciałam się dopytać o kilka rzeczy.
Czy możliwe, żeby dostać dwa ataki w tak krótkim czasie tzn. 2 w ciągu 8 godzin? Z czego to wynikło?
Czy jest to stadium bardziej zaawansowane, od tego gdzie ludzie mają po jednym ataku w ciągu np.miesiąca?
Byliśmy oczywiście w szpitalu, ale nie zgodziła się na zostanie na oddziale. Zabroniła lekarzowi informowania rodziny o jej bieżącym stanie zdrowia.
Mama nie chce podjąć leczenia, jakie mogą być skutki w tym przypadku?
W jaki sposób ja jako córka (mam 23 lata) mogę jej pomóc, skoro leczyć się nie chce ? Mama mieszka osobno z partnerem, który jest tylko w weekendy, a ma jeszcze 4 letnie dziecko. Boje się, że w jej stanie i bez jej nieodpowiedzialność coś się stanie mojemu bratu.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja wydaje się poważna. Nie jestem specjalistą, ale myślę, że może "popijaku" uderzyła się kiedyś w głowę i zrobił się jej mały tetniak w mózgu, który przez lata lub miesiące mógł nie dawać o sobie znać... Piszę to z tego powodu, że mój ojciec, również alkoholik tez kiedyś dostał jakby ataku i miał takie jakby "slepe" spojrzenie w jeden punkt. Po badaniu głowy okazało się, że ma tetniaka. Tylko jako, że złych diabli nie biorą, wyleczylas go głupimi tabletkami i do dzisiaj chleje i ma się dobrze... Namow matkę jak najszybciej na badania do neurologa póki jeszcze jest szansa, bo nie chce Cię dolowac, ale możesz kiedyś ja odwiedzić, a wtedy juz nie będzie ratunku.

Odnośnik do komentarza

Tak. Możliwe jest występowanie kilku w ciągu godziny gdzie w tym wypadku pacjent nie odzyskuje świadomości. Jest to bardzo groźna sytuacja dla życia.
Nie mam wiedzy jak często i długo i kiedy ostatnio Twoja Mama piła alkohol. Być może drgawki wystąpiły na skutek "zespołu abstynenckiego". Skoro tomografia nie wykazała żadnych zmian to miejmy nadzieję że tak właśnie jest.
Teraz po tym co widziałaś powinnaś poruszyć za wszystkie dostępne sznurki by chronić brata a jednocześnie ratować Mamę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...