Skocz do zawartości
Forum

Co pielęgniarki mogą mówić obcym osobom?


Gość Danuta7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Danuta7

Witam.
Od kilku lat leczę się na padaczkę. Niestety jest to choroba, która ponosi za sobą konsekwencje czyli utrata przytomności itd. Z tego też powodu jakiś czas temu często trafiałam na izbę przyjęć. Stąd moje pytanie: czy personel szpitalny (pielęgniarki, sanitariusze z karetki itd) mają prawo obcym osobom mówić (wprawdzie ogólne) niemniej jednak, jak zawsze uważałam, poufne dane. Niemal za każdym razem słyszę pielęgniarki czy rejestratorki teksty typu ,,aaa, my ją dobrze znamy", ,,często tu trafia" , ,,ma padaczkę" itp. Zawsze uważałam, że nieważne czy lekarz czy zwykła nawet salowa muszą składać przysięgę Hipokratesa ale może to już nie obowiązuje. Po ich gadce ma się wrażenie że wprawdzie składają przysięgę ale raczej hipokryzji...

Odnośnik do komentarza

Taką przysięgę składają lekarza,ale to nie oznacza,że miedzy sobą czy w obecności pielęgniarki nie mogą rozmawiać o chorobie pacjentki,
Takie zachowania o których piszesz leżą w naturze ludzkiej,ja bym się tym nie przejmowała i nie traktowała tego jako opowiadanie osobom obcym o naszej chorobie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...