Skocz do zawartości
Forum

Chyba jest coś ze mną nie tak


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat i wg mnie mam pewien problem ze sobą. Chodzi mi o to, że nie potrafię przyjąć komplementu od nikogo bo od paru lat w domu i od niektórych znajomych słyszę, że jestem a to za gruba, za spokojna, nie uczę się i tego typu rzeczy. A jeżeli ktoś mi powie komplement to od razu się czerwienie i myślę sobie, że wcale tak nie jest bo słyszę na co dzień co innego. Mam wrażenie, że te osoby które prawią mi komplementy nie wiedzą co mówią. Przez to, że słyszę więcej pogardy na swój temat to sama zaczęłam tak myśleć. W dodatku myślę, że jestem nic nie warta, brzydka i ogólnie nie warta tego bym słyszała jakikolwiek komplement . Jest jeszcze to, że bardziej wolę ubierać się na sportowo bo jest mi tak wygodniej i dobrze się czuje oraz uważam, że jak się tak ubieram to wyrażam siebie. Nie wiem jak mam sobie z tym radzić. Staram się nie słuchać tych rzeczy, które sprawiają, że mam niską samoocenę ale jak na razie w większości wypadków mi się to nie udaje i zadręczam się tym.

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Najlepiej jak człowiek nie jest zewnątrzsterowny. Ty pracuj na
własną samocenę, od tego jest własny system wartości. Komplementy może są i miłe ale nie zawsze szczere, krytyka może być przesadna. Można wysłuchać i się zastanowić, i tyle.
Nie przejmuj się tak bardzo, ważne abyś Ty dobrze się czuła i była w zgodzie ze sobą.
"Jeszcze się taki nie urodził, by wszystkim dogodził"

Odnośnik do komentarza

sabawera95, ze względu na ciągłe deprecjonujące komunikaty masz zaniżoną i nieadekwatną samoocenę. Dla osób z niskim poczuciem własnej wartości charakterystyczne jest zaprzeczanie zasadnym komplementom, wyszukiwanie mankamentów i słabych stron lub zwracanie uwagi na lepszych od siebie. U Ciebie jest podobnie. Powinnaś popracować nad swoją samooceną. Odsyłam Cię do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...