Skocz do zawartości
Forum

Zapytaj ginekologa-położnika - otrzymaj szybką odpowiedź


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch lat stosuje tabletki Vixpo. Wszystkie brane były punktualnie o tej samej porze, żadnej nie pominęłam. Podczas przyjmowania obecnego blistra miałam grypę żołądkową,. trwała od 17 do 22 tabletki. Pigułki przyjmuję o godzinie 20, biegunki na ogół występowały w nocy około godziny 1-2. Raz zdarzyło się luźne jednorazowe wypróżnienie o godzinie 21:30. Podczas przyjmowania obecnego blistra współżyłam dwa razy, w dniu 7 i 22, za każdym razem stosunek przerywany. Ostatniego dnia przyjmowania tabletek aktywnych dostałam brązowych plamień, które przerodziły się w normalne krwawienie z odstawienia i trwa do dzisiaj. Zwracając uwagę na fakt, że od połknięcia tabletki do biegunki mijały zawsze przynajmniej 4 godziny uznałam, że wszystkie tabletki powinny się wchłonąć i brałam je codzień standardowo, a teraz jestem w czwartym, ostatnim dniu tabletek placebo. Dopiero teraz dostałam olśnienia, skoro zawsze krwawienie z odstawienia występuje w 3-4 dni tabletek placebo, a teraz wystąpiło w ostatnim dniu tabletek aktywnych to któraś z nich mimo wszystko mogła się nie wchłonąć. Niestety już za późno na zrobienie przerwy bo właśnie kończe placebo i już jutro powinnam zacząć przyjmowanie kolejnego blistra. Stąd moje pytania: zapewne stosunek w dniu 22 nie był zapezpieczony? Czy dobrze zrobię przyjmując jutro kolejny blister (i ile czasu dodatkowo się zabezpieczać?) czy powinnam zrobić przerwe, poczekać do następnej miesiączki i zacząć wszytko od nowa? Wizyta u ginekologa, dopiero za półtora tygodnia

Odnośnik do komentarza
Gość ciekawa świata

mam taki problem ostatnioo kochałam sie z chłopakiem i on strierdził ze mu troche poleciało podczas sexu dodam ze wychodzi na to ze miałam dni płodne i kochalismy sie bez gumki . do kolejnego okresu troche brakuje ale zastanawiam sie czy facet moze dojsc kilka razy na poczatku i na końcu ? czy to moze bvyło cos innego . prosze o odpowiedz wizyte mam u doktora dopiero za miesiac a troszke sie obawiam . czy moze to spowodowac ciaze ?

Odnośnik do komentarza
Gość gośćMm

Witam. 21 dnia cyklu zauważyłam na wkładce brązową wydzielinę, moje cykle są regularne- 30 dniowe. wydzielina wystąpiła jeszcze 23 i 24 dnia cyklu . W tych dniach jeszcze dochodziło do bólu podbrzusza,pachwin i jednej piersi,dodam że staramy się o dziecko. Co to może oznaczać? Zbliżającą się miesiączkę ? Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Annnaaa89

Witam, wzielam pierwsze opakowanie naraya i dopiero w przerwie 7dniowej kochalam sie. Krwawienie z odstawienia dostalam w 3dniu przerwy. Nie mam zadnych skutkow ubocznych jedynie kilka krost na twarzy. Moje pytanie brzmi: waze 74kg przy wzroscie 158 cm wiec mam nadwage a wyczytalam ze tabletki anty moga byc nieskuteczne w nadwadze. Czy w moim przypadku to prawda ze naraya jest nieskuteczna?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie. Moja szyjka macicy jest na dole, jest miękka i jest otwarta, ma taką dziurkę. Nie mam miesiączki, powinnam dostać na początku tygodnia, w tamtym tygodniu na poczatku miałam bóle brzucha tak jak przed miesiączka. Moje współżycie nie wiem czy to nazwać mogę było we wtorek w tamtym tygodniu lecz to bylo w gumce i kilka razy włożenie, nie doszedł we mnie choc i tak się martwię ze nie mam miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Witam. Za nim zrobię badania chcę zapytać o czym mogą świadczyć bolesne miesiączki. W pierwszy dzień okresu dostaje biegunki, wymioty, wysypka, ból brzucha(skurcze) osłabienie.. Dodatkowo mam spadek libido od dawna oraz ból prawdopodobnie jajnika pod czas stosunku w niektórych pozycjach.
Proszę od odpowiedzi!!
P.S mam 27 lat,aktywny tryb życia i zdrową dietę.

Odnośnik do komentarza

Witam, 5 miesięcy temu urodziłam córeczkę. Po 10tyg miałam założoną spiralę mirene i niestety po miesiącu musiałam ją zdjąć gdyż po prostu wypadła (było to w połowie maja) potem w czerwcu miałam normalne krwawienie. I niestety od tamtej pory już nie mam ani plamienia ani żadnych innych objawów. Po za bólami podbrzusza podczas stosunku, dodam że cały czas używamy prezerwatyw. I niestety na nie też zaczynam reagować alergicznie, gdyż swędzi i piecze podczas stosunku i utrzymuje się tak przez kilka dni. Czy to może być jakaś infekcja czy niestety kolejna wczesna ciąża?
POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza

Witam mam 26 lat i razem z partnerem staramy się o dziecko od roku. Ostatnio kochaliśmy się trzy i dwa dni przed owulacja i jeden dzień po. Cztery dni temu miałam dostać okres i tak się czułam byłam rozdrazniona bolał mnie lekko brzuch ale nic dzisiaj jest 4 dzień wykonałam dwa testy i były negatywne po godzinie dostałam plamienia brązowego ale brzuch mnie nie bolał jak zwykle od czasu do czasu kuje mnie raz z prawej raz z lewej strony podbrzusza. Cały czas mam sucho w gardle no i od tygodnia mam zaparcia. Czy może to oznaczać ciążę ty tez coś innego?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 3 lat stosuje krązek nuvaring. Podczas ostatniej 7 dniowej przerwy zapomniałam wykupić receptę aby założyć nowy krążek. Z racji tego ze akurat wyjezdzalam na wakacje musiałam zrobić przerwe w jego stosowaniu. Dziś popoludniu dostałam okres O tydzień wczesniej. Czy mogę następnego dnia rano zalozyc krązek jako 1 dzień miesiączki?

Odnośnik do komentarza
Gość Kaja1987

Witam serdecznie,
Dwa dni temu mialam lyeczkowanie. Poronienie w 8 tygodniu ciazy puste jajeczko. 2 godziny po lyzeczkowaniu przestalam w ogole krwawic. Na nastepny dzien w badaniu usg okazalo sie ze zostaly "resztki", po czym dostalam zastrzyk na wywolanie krwawienia oraz puszczono mnie do domu. Niestety minelo ponad 24h od zastrzyku a krwawienia dalej nie mam. Rano mialam sluz pijawily sie jakies dwa bardzo malo skrzepiki natomiast na tym koniec. Biore tez antybiotyk przez 10 dni. Mam tez pytanie czy to wszystko co sie dzieje jest prawidlowe? Czy moze byc tak ze "resztki" pozostana w macicy? Co jezeli tak sie stanie ze nie usuna sie. Jakie sa szanse zeby wszystko bylo dobrze i nie bylo zadnych powiklan. Wizyte kontrolna mam za 5 dni. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość mika2222222

Witam.Biorę Luteinę od 18 dnia cyklu az do miesiaczki tak przepisał mi lekarz . Brałam ja tylko przez miesiąc i znowu nic staramy sie z mężem o dziecko juz rok i nic. Dostałam własnie dzis miesiączke 29 dniu.Nie wiem jak mam wyliczyc dni płodne i owulacje pomóżcie prosze.

Odnośnik do komentarza

Moze mi wreszcie ktos odpowie..
Witam staram się o dziecko z partnerem jednak zachowanie mojego ciała zastanawia mnie. Moje miesiączki trwają 6-7 dni jednak ostatnia była krótsza trwała 4 dni brzuch mnie nie bolał i w sumie pewność że to nie krwawienie dal mi widok skrzepu. Przyjęłam do widmowości że ciąża jest wykluczona jednak z moimi piersiami coś się dzieje. Po miesiączce stały się jakby cięższe są również dalej twarde a co najgorsze pojawiły się na nich niebieskie żyły bardzo widoczne nawet na sutkach je mocno widać. Czy to tylko burza hormonów czy powinnam zrobić jakieś badania ? Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Dokładnie 4 dni przed spodziewaną miesiączką współżyłam z moim partnerem bez zabezpieczenia (stosunek zakończył się wytryskiem), a dziś czyli dokładnie 1 dzień przed spodziewanym okresem dostałam lekkiego krwawienia o lekko brązowym kolorze czasami czerwonym przypominający krwawienie miesiączkowe. 
W moim przypadku miesiączki zazwyczaj trwają 4 dni i nie są regularne i ciężko jest mi obliczyć kiedy mam dni płodne, kiedy nie.

Czy to krwawienie , które u mnie może oznaczać ciąże?

Będę wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam,
W maju miałam usuwana nadzerke ale wszystko jest juz dobrze . Jestem w połowie listka brania tabletek ale przez dwa dni miałam obfite upławy a przez kolejne dwa jasno różowy i jasno brązowy śluz . Mam bardzo zle humory i chce mi sie plakac bez powodu. W tym miesiącu nie zapomnialam ani jednej tabletki , w poprzednim wymiotowałam a wczesniej zdarzyło mi sie o niej zapominać ( raz w miesiącu ). Czy to nadal cos z nadzerka , zle tabletki czy moge zakładać ciaze ?

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pewne obawy co do ciąży chociaż są one znikome. Mianowicie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem w prezerwatywie (on kończył we mnie, ale prezerwatywa nie pękła). Teraz dostałam okres, ale jest on ubogi, wręcz znikomy. Zastanawiam się czy to są jakieś oznaki ciąży, dodam że ostatnio miałam dużo stresu i mało też jadłam.
Prosze o pomoc bo na forum nikt nie wyświetla mojego postu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...