Skocz do zawartości
Forum

czy moje dziecko ma autyzm?


Gość załamanaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamanaa

Witam. Mam pewien problem. Moja córka ma 3 latka i uczęszcza na zajęcia wczesnego wspomagania. W. po wyprowadzce od ojca miała problemy z mówieniem i nerwami. Na zajęcia uczeszczamy juz pól roku, ale dzisiejszego dnia pani pedagog powiedziała mi ze dziecko musi przepadać psychiatra jeszcze raz ponieważ ma podejrzenie autyzmu.
Co to jest autyzm? Czy mam się bać? Dziecko mówi juz teraz zdaniami, wykonuje większość czynności i poleceń.
Proszę o porade

Odnośnik do komentarza

Drogą wirtualną trudno cokolwiek orzec, nie wiedząc Pani dziecka. Jeśli chce Pani więcej dowiedzieć się na temat autyzmu, odsyłam do tekstów w naszym serwisie, m.in. Autyzm, Objawy autyzmu, Autyzm atypowy, Rodzaje autyzmu. Spektrum autystyczne jest szerokie i tak naprawdę potrzeba wnikliwej diagnozy różnicowej. Jeżeli Pani pedagog zasugerowała konsultację psychiatryczną, warto udać się do specjalisty z dzieckiem. Proszę nie niepokoić się na zaś. Autyzm autyzmowi nie równy. Być może nie jest to "czysty" autyzm, a zespół Aspergera. Proszę poczekać na opinię lekarza. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...