Skocz do zawartości
Forum

Wyrostek mieczykowaty


LukaszK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W listopadzie miałem bule w okolicy mostka, miałem robioną gastroskopię i wyszła dobrze, ból albo ustąpił albo przestałem zwracać na niego uwagę. 3tyg temu chorowałem, jakaś grypa czy coś podobnego, dostałem antybiotyk i zaczęła się tragedia. Najpierw bezsenność, śpię 2-3h i później się budzę się 15-30min, biegunka (lekarz kazał przestać brać antybiotyki i dał stoperan i przeszła) a najgorsze przyspieszone bicie serca (tętno 100-80 w spoczynku a normalnie mam 60-65). W kolejnych dniach pojawiło się kucie w klatce, na początku po lewej stronie przy przełyku, później przełyk a później z prawej strony też przy przełyku. Zgłosiłem się do lekarza i powiedział że objawy nerwicy, dostałem Sadem 3. Bezsenność trochę ustąpiła(śpię 5-6h bez budzenia i budzę się raz może dwa i znów zasypiam), kłucie występuje rzadziej ale ból w mostku wrócił. Wczoraj poczułem jakby mocne bicie serca w mostku, jakby pojedyńcze zabicie bolesne. Ból w mostku czasami przechodzi jakby od mostka pod lewą łopatkę przy kręgosłupie. Czuć ucisk jak się bardzo wyciągam jak przy porannym rozciąganiu i jak obejmuję "sam siebie" z łopatkami do wewnątrz, jakby coś w środku się gniotło. Ten ból w mostku jest jakby coś w przełyku siedziało stąd była ta gastroskopia ale wyszła dobrze wtedy, mam problemy z zaśnięciem na lewym boku co już nie mówić na brzuchu(dawniej często na brzuchu spałem) a na plecach to nigdy nie mogłem usnąć więc pozostaje prawy bok lecz muszę mieć plecy proste bo gdy zbyt mi ramię poleci do przodu to jest lekki ucisk. Miałem dwie prace i zauważyłem że schudłem i pojawił się guzek w okolicach mostka, nie wiem czy to wyrostek mieczykowaty i czy to on uciska? Czasem jest też ból pod lewymi żebrami taki sam jak w czasie kolki. Wcześniej go nie widziałem, pojawił się ostatnio jak miałem dwie pracę i trochę schudłem. Jestem lekko skołowany i zmęczony wiecznie. Lekarz mówił że to objawy nerwicy, rozumiem szybsze tętno, bóle głowy i bezsenność ale ten ból w mostku?

Odnośnik do komentarza
Gość Wyrostek mieczykowaty

Witam, też miałem grypę i mam te same objawy co ty ! Ekg zrobione i wszystko gitara.  Pracuje na dworze na co dzień  i może przez to ze takie zimnice to załatwiłem ten wyrostek . Guz też wyczówam na dole przy mostku .  2 dni przerwy miałem od pracy i mi przeszło ! Ale gdy zaczełem prace na nowo to wieczorem znowu sie zaczeło?  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...