Skocz do zawartości
Forum

Co noc śni mi się moja ex... pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

-Nie tak dawno (2 - 3 tygodnie temu) pisałem o rozstaniu z moją, sporo młodszą dziewczyną. Mieliśmy mieć przerwę ale dowiedziałem się że to tylko gra na zwłokę i zerwaliśmy. Zainteresowanych tematem odsyłam tu: https://forum.abczdrowie.pl/forum-psychologia/1423179,mloda-dziewczyna-potrzebuje-przerwy

-Rzecz w tym że wariata dostaję. Co noc mi się śni, i to zazwyczaj w sytuacjach gdzie próbuję jej pomóc z jej problemami albo gdzie nasz związek się naprawia lub dalej funkcjonuje. Dzień w dzień walczę ze sobą i staram się podnieść z tej ogromnej dla mnie straty, szukam kogoś nowego, wychodzę do ludzi i kiedy już mi się prawie udaje, to w nocy przychodzą właśnie tego typu koszmary i wszystko zaczyna się od nowa. Budzę się smutny i zawiedziony na nowo. Na stronach ją poblokowałem, telefon usunąłem, bo patrzenie na nią wywoływało u mnie napady wspomnień, które upierdliwie staram się zastępować negatywnymi wspomnieniami dla zachowania trzeźwości umysłu, bo i tak dołowałem się przez ostatnie tygodnie, miałem nawroty myśli samobójczych, żeby napisać do niej itp. ale nie chcę...

Naprawdę, nie wiem co robić z tymi snami... gdyby to przeszło to byłbym 'w domu'. Piszę bo to forum podobno oferuje pomoc czy wsparcie psychiczne...

Odnośnik do komentarza

Zilla, uważam, że nie warto panikować i robić wielkiego problemu tam, gdzie go nie ma. To, że akurat teraz śni Ci się Twoja była dziewczyna, z którą niedawno się rozstaliście, to nic dziwnego. Umysł wraca do znanych, znajomych, niedawnych przeżyć i w czasie snu "odgrywa sceny", stąd taka a nie inna treść snów. Staraj się nie skupiać na tych snach, przejdź z nimi do porządku dziennego, były, minęły, skoncentruj się na tym, co "tu i teraz". Wierzę, że poświęcając mniej energii emocjonalnej swojej byłej dziewczynie, z czasem sny dotyczące jej miną. Nie jest to problem, który musi koniecznie rozwiązywać psycholog. Wierzę, że sam sobie z tym poradzisz, chociaż teraz być może w to wątpisz. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

No kocham ale co ja poradzę... rozeszliśmy się w trudnych relacjach. Ona nawet nie chciała się pożegnać, tak jakby cały rok nie miał dla niej większego znaczenia a mi serce pękło i tyle. Zapijam gorzałą smutki a się boję żeby nie wpędzić się w nałóg bo w rodzinie mam przypadki alkoholizmu...

Odnośnik do komentarza

Widzisz, ja jestem introwertykiem i mam niezłe trudności z nawiązywaniem nowych znajomości. Napisanie do kogoś na necie, kto mi się podoba nieraz sprawia mi problem a co dopiero poznanie kogoś na ulicy czy na domówce.

Teraz jest lepiej, bo sny odeszły trochę na dalszy plan i przestałem intensywnie o niej myśleć, nie mniej jednak czuję że jest tak gdzieś wciąż, z tyłu głowy niestety. Niby poznałem kogoś ale ta osoba jest po prostu za młoda dla mnie a ja drugi raz nie chcę popełniać takich błędów. Inna sprawa że wciąż pamiętam o ex. Często się zastanawiam czy ona myśli o mnie itp.

Wciąż za nią tęsknie. A dziś fakt że mam naprawdę potężnego doła, nie działa na moją korzyść.

Odnośnik do komentarza

Ten twój tekst że znasz 40-latków samych mnie nie pocieszył. Marzy mi się założyć rodzinę kiedyś.

Dziś kur** znowu sen. Znowu że wybaczyliśmy sobie i że wróciliśmy do siebie. To jest tak męczące. Formalnie nie klnę na tym forum, bo wiem że osoby młode tu zaglądają ale po prostu budzę się tak wkur***ny i rozczarowany że to po prostu ludzkie pojęcie przechodzi. Było 2 tygodnie dobrze i teraz znowu nawroty czuję.

Aż rano wstałem i sprawdziłem czy już faceta żadnego nie ma. To jest chore po prostu jak można kogoś tak pokochać i potem się męczyć z tym.

Odnośnik do komentarza
Gość 14 lat i ciągle

Witam, to Ja się podzielę moją historią i niestety nie jest racją że z czasem coś mija. Mianowicie przynajmniej raz w miesiącu śni mi się moja ex której nie widziałem ani nie mieliśmy kontaktu przez 14 lat!!! I to Ja postanowiłem zerwać z nią. Przez te lata byłem w paru związkach lepszych lub gorszych, aktualnie jestem w szczęśliwym zwiazku od dwóch lat ale niestety w dalszym ciągu cały czas śni mi się ta jedna i zawsze po tym śnie mam doła i myślę jak by to było gdybyśmy byli dalej razem. Kolejnego dnia już mi przechodzi i nie myślę kompletnie o niej aż do kolejnego snu. I tak już od 14 lat chyba rzuciła na mnie jakaś "klątwę"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...