Skocz do zawartości
Forum

ząbkowanie niemowlaka


Gość Zmora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałam zapytać czy znacie jakieś dobre, sprawdzone sposoby żeby ulżyć maluchowi w ząbkowaniu... słyszałam że maści typu dentinox mogą być niebezpieczne bo zawierają za wysokie stężenia lidokainy dla takich malców i błąd w dawkowaniu alb przypadkowe połnięcie przez malca może być tragiczne w skutkach :( szukam dobrych sprawdzonych metod żeby dobrze się przygotować do tego co nas czeka :)
Odnośnik do komentarza
fajnie się sprawdzają gryzaczki chłodzące, również nieźle wypadają domowe metody jakiś rumianek itp. w końcu koleżanka poleciła mi prodult który jest podobno w 100% naturalny nazywa się jakoś camile, camilia chyba tak
Odnośnik do komentarza
no to już od paru tygodni testujemy camilię i to od razu na głęboką wodę testy trafiły bo na 5tki.... i to 3 jednocześnie.... było ciężko ale musze powiedzieć że camilia sprawdza się świetnie. dobrze się dozuje i szybciutko przynosi ulgę :) także jak ktoś szuka czegoś skutecznego, a naturalnego to polecam serdecznie :)
Odnośnik do komentarza
Mojej córeczce rzeczywiście najlepiej pomagają gryzaczki, jednak nie uśmierzały bólu podczas wyżynania się ząbków... Poczytałam o tej Camili i wypróbowałam ją, moja córcia przestała tak marudzić i widać że środek jej pomaga :) Fajne jest to że można ją stosować często, bez obaw że jest szkodliwa dla dziecka
Odnośnik do komentarza
Pawullo napisał/a:
U mojego syna przy ząbkowaniu nie gryzaki, ale wszelkiej maści guziki gdziekolwiek są służą do gryzienia :)


Guziki tez dobry pomysł, ale ja bym się bała że mała mi je połknie. Naprawde ta camilia daje rade, jako jeden z nielicznych preparatów na ząbkowanie działa, moja córeczka po nim spokojnie zasypia...
Odnośnik do komentarza
oj też nie wiem czy bym się guzików nie bała :D zwłaszcza jak już są pierwsze ząbki na wierzchu to czasem "przepiłować" taką nitkę nie jest trudno ;) u nas dalej jest na topie camilia która bardzo pomaga a do tego teraz najchętnie twarde jabłka wyjęte z lodówki ;)
Odnośnik do komentarza
Wiadomo, że najlepiej przeczekać, ale ja czasem nie mogę patrzeć jak mała się męczy, dlatego też używaliśmy wielu preparatów żeby jej ulżyć w bólu... Większość nie pomagała albo tylko na chwilę, zdecydowanie camilia była z nich najskuteczniejsza
Odnośnik do komentarza
Gość Madalejna

U nas też :) Młoda tak się darła, że nie dała sobie niczym buzi dotknąć, więc forma sprayu była wybawieniem. No i druga sprawa to skład. Ja starałam się unikać lidokainy, a tutaj jej nie ma, a mimo to spray jest bardzo skuteczny, więc da się bez tego :)

Odnośnik do komentarza

Przy ząbkowaniu ważne będzie odpowiednie masowanie dziąseł. Na początek lepiej nie korzystaj z żadnych żeli, możesz sobie kupić ewentualnie Smile Frida, to taka malutka szczoteczka na palec, którą będziesz mogła wygodnie maluszkowi masować dziąsła i dzięki temu będzie można mu jakoś ulżyć. Na pewno to będzie taka sensowna opcja na początek, a potem jak coś jakieś maści czy żele łagodzące ból.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...